F.A.Q.
Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania dotyczące marki Biolit:

To substancje pochodzenia roślinnego i organicznego, których najważniejszym działaniem jest adaptacja organizmu do zmieniających się warunków zewnętrznych oraz niwelowanie skutków stresu. Adaptogeny są pochodzenia naturalnego, muszą być nietoksyczne (nieszkodliwe), działają niespecyficznie (całościowo, układowo), wykazują własności normalizujące, ale nie nadstymulujące ani nie blokujące normalnych funkcji ustroju człowieka.

Produkty Biolitu są bezpieczne i nie kolidują z innymi suplementami. W sytuacji, kiedy lekarz zaleci, aby stosować produkty Biolit równolegle z innymi lekami zalecamy jednak minimum godzinne przerwy pomiędzy stosowaniem leku, a stosowaniem naszych suplementów.

Produkty Biolitu w badaniach klinicznych przeprowadzanych na wschodzie wykazywały wysoce efektywne oraz natychmiastowe działanie. Należy pamiętać, że czas reakcji organizmu jest różny i zależy od wielu czynników. W celu skonsultowania jak długo powinni Państwo pobierać dany produkt zachęcamy napisać do nas na adres e-mail: biuro@bioliteurope.pl

Tak, produkty Biolitu w zdecydowanej większości są pochodzenia roślinnego. Jeśli chodzi o produkty pochodzenia zwierzęcego – produkty z serii Pantobiol zawierają sproszkowane poroże jelenia, które jest otrzymywane raz na rok w sposób całkowicie bezpieczny dla zdrowia i życia jeleni; Esobel-art i Marikad zawierają ekstrakty z głowonogów.

Tak, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. W sprawach działań kompleksowych i bardziej skomplikowanych pytaniach zachęcamy do zapisów na Konsultacje on-line. Dane kontaktowe możemy znaleźć w zakładce kontakt na naszej stronie. https://biolit.pl/kontakt/

Gdy organizujemy taką wycieczkę, wszelkie informacje dotyczące zapisów znajdują się w poście, w którym ogłaszamy wyjazd.

Każdego zachęcamy do rozpoczęcia przygody z produktami Biolitu od autorskiego programu Fitosanacji, przygotowanego przez naukowców z Instytutu Biolit i z powodzeniem stosowanego u klientów. (Zachęcamy również do skorzystania ze specjalnie przygotowanego narzędzia, pomagającego dobierać produkty).

Wskazane jest, aby stosować produkty tak jak są opisane na opakowaniu. Jeśli biorą Państwo dwa suplementy w tym samym czasie, zalecamy 10 – 15 minut przerwy pomiędzy ich stosowaniem w celu uzyskania najlepszego efektu.

Produkty powinno stosować się według zaleceń podanych na opakowaniu. Najlepsze rezultaty po stosowaniu naszych produktów osiągną państwo przy stosowaniu ich 3 razy dziennie.

Wszystkie substancje zawarte w naszych preparatach są pochodzenia naturalnego, są bezpieczne w stosowaniu i nie powodują niebezpiecznych skutków ubocznych.

Aby zapisać się do newslettera należy wpisać swój adres e-mail w pasku wyskakującym od dołu strony.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zamówień:

Produkty Biolit można zamówić przez nasz sklep internetowy biolit.pl/sklep oraz telefonicznie, numer będzie widoczny w zakładce kontakt https://biolit.pl/kontakt/

Czas oczekiwania na zamówienie jest zależny od ilości zamówień bieżących oraz od czasu złożenia zamówienia. Średni czas realizacji zamówienia jest nie dłuższy niż 72 godziny w dniu robocze od momentu złożenia zamówienia. Proszę pamiętać iż święta oraz weekendy wydłużają czas dostawy. W przypadku przesyłki zagranicznej oraz orlen paczki, czas oczekiwania na dostawę może się wydłużyć do 10 dni roboczych.

Wszystkie produkty na biolit.pl/sklep są dostępne. O braku produktu informuje państwa plakietka „Zapytaj o dostępność”.

Etap realizacji zamówienia jest na bieżąco wysyłany na adres e-mail podany przy składaniu zamówienia.

Dostępne są następujące formy dostawy:

 • Odbiór osobisty w naszej siedzibie w Katowicach;
 • Dostawa kurierem InPost za przedpłatą bądź za pobraniem;
 • Dostawa do paczkomatu InPost;
 • Paczka w Ruchu (Orlen paczka)

W zależności od rodzaju przesyłki koszty wynoszą:

 • 0,00 zł przy odbiorze osobistym
 • 8,60 zł paczka w Ruchu (Orlen paczka – czas oczekiwania do 10 dni roboczych)
 • 13,00 zł paczkomaty InPost
 • 15,00 zł kurier InPost przedpłata
 • 19,00 zł kurier InPost za pobraniem
 • od 300zł darmowa wysyłka kurierem
 • od 350zł darmowa wysyłka kurierem za pobraniem

Możliwe sposoby płatności:

 • Płatność online przez platformę iMoje (w tym BLIK);
 • Płatność online przez platformę Przelewy24 (w tym BLIK);
 • Przelew bankowy;
 • Paypal;
 • Płatność za pobraniem;
 • Płatność na miejscu.

Zapraszamy do śledzenia naszych promocji na sklepie internetowym i social mediach oraz zachęcamy do zapisania się do Newslettera na naszej stronie.

Złożonego zamówienia nie można edytować. Jeśli minęło maksymalnie 30 minut od złożenia zamówienia prosimy o kontakt mailowy na adres: zamowienia@bioliteurope.pl, w którym prosimy o napisanie numeru zamówienia i produktu, który chcą Państwo domówić. Po otrzymaniu informacji , skontaktujemy się z państwem.

Tak, prosimy o odpowiedni wybór kraju przy wpisywaniu adresu do wysyłki. Koszt wysyłki uzależniony jest od miejsca na świecie i wyliczany indywidualnie przy każdym zamówieniu.

Przed dokonaniem płatności wpisz NIP w odpowiednim polu oraz zaznacz w uwagach do zamówienia swoją prośbę.

Dostawa realizowana jest za pośrednictwem:

 • firmy kurierskiej InPost – czas dostawy wynosi maksymalnie 5 dni roboczych;
 • firmy ORLEN Paczka (dawniej Paczka w RUCHU) – czas dostawy wynosi maksymalnie 10 dni roboczych.

Może się to różnić w zależności od aktualnej ilości zamówień.

Jak stosować produkty Biolit?

Wszystkie produkty mogą różnić się kolorem/zapachem/konsystencją. Wynika to z tego, że jest to produkt naturalny. Zioła, z których produkowane są nasze produkty co roku narażone są na różne warunki atmosferyczne panujące.

Po otwarciu, produkty najlepiej przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu.

Wszystkie produkty poza serią Pantobiol i Reishi mogą być stosowane u dzieci. Dawkowanie do 6 roku życia to 1/3 dawki 2 razy dziennie. Od 6 do 12 roku życia ½  dawki 2 razy dziennie. Po 12 roku życia, dawkowanie jak u dorosłych.

Ekstrakty wodne mogą być spożyte bezpośrednio z łyżeczki, następnie popijając wodą.

Preparaty marki biolit nie zawierają glutenu.

Tak, nasze produkty są bezpieczne przy nietolerancji laktozy.

Produkty z serii Glukomin są przeznaczone dla diabetyków, ponieważ nie zawierają cukru. Jednak może je stosować każdy, za wyjątkiem osób mających indywidualną nietolerancję na niektóre składniki produktów.