O nas

Nasza misja

Firma Biolit Europe sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem produktów marki Biolit z kraju Ałtajskiego, na terenie krajów Unii Europejskiej.

Pragniemy dzielić się zdobytą wiedzą i dorobkiem rosyjskich ośrodków naukowo – badawczych oraz wyjątkowymi produktami o dowiedzionych właściwościach prozdrowotnych. Chcemy propagować zdrowy styl życia oparty na jedności człowieka i natury, natury, która stanowi o jakości naszego istnienia od narodzin do pełnej życiowej mądrości – sędziwej „jesieni” życia.

Prezentujemy dla Państwa rzetelną wiedzę potwierdzoną badaniami naukowymi i badaniami klinicznymi o proponowanych produktach firmy Biolit.
Cieszmy się życiem i zachowajmy je w dobrej kondycji !

Zapraszamy serdecznie do współpracy, także partnerów zagranicznych na warunkach ustalanych indywidualnie.

Z poważaniem

W co wierzymy?

Holistyczne działania skierowane ku umacnianiu zdrowia ludzkiego przy zastosowaniu wyłącznie naturalnych substancji.

U podstaw wszystkich naszych działań leży nieskończona wdzięczność i szacunek dla przyrody. Natura daje potężny arsenał możliwości i naukowo-badawczy materiał dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani jej możliwościami.

Firma Biolit, jako prekursor wytwarzania produktów prozdrowotnych na bazie surowców pochodzenia naturalnego z czystych ekologicznie terenów Ałtaju, nie boi się czerpać z tego skarbca pełnymi garściami. Każdy z naszych produktów jest oparty na składnikach wziętych z otaczającej nas przyrody, których zbawienne działanie zostało dowiedzione rygorystycznymi badaniami naukowymi.

Więcej niż suplementy

Działania firmy Biolit wykraczają poza czuwanie nad zbiorem i uprawą składników, produkcje i dystrybucję naturalnych suplementów diety. W poszukiwaniu optymalnych sposobów wykorzystania dobrodziejstw natury współpracujemy z Uniwersytetami, ośrodkami badawczymi i indywidualnymi naukowcami. Dzielimy się wiedzą i badaniami naukowymi.

Swoją misję edukacyjną realizujemy także biorąc udział w licznych targach i wykładach a od niedawna także za pomocą kanału na YouTube.

Promujemy holistyczne podejście do zdrowia ludzkiego.

Biolit dzisiaj

 • to ponad 300 pozycji produktów firmowych
 • to ponad 250 wysoko wykwalifikowanych pracowników firmy posiadających umiejętności profesjonalnego rozwiązywania różnorodnych zadań, zapewniających mobilność i efektywność przedsiębiorstwa we współczesnych realiach rynkowych
 • to kierowniczy zarząd składający się z osób z głęboką znajomością tematu – doktorzy, docenci i profesorowie
 • to potężna baza naukowo-badawcza
 • to surowiec roślinny uprawiany na własnych polach z kontrolą jakości
 • to przedkliniczne i kliniczne badania produkcji wykonywane w zakresie wymogów preparatów leczniczych
 • to wysoko efektywna produkcja spełniająca najwyższe standardy jakości

Baza naukowa

Przedkliniczne i kliniczne badania produktów wykonywane są w zakresie wymogów preparatów leczniczych, co stanowi chlubny wyjątek w branży kosmetyków/suplementów.

Biolit stosuje 15 różnych technologii wytwarzania, z których 11 jest opatentowanych. Opatentowano także 24 wynalezione środki lecznicze wraz ze sposobami ich wytwarzania. Firma Biolit posiada także ponad 50 patentów na znak towarowy.

Na podstawie przeprowadzonych w związku z produktami i metodami produkcji badań opublikowano liczne prace naukowe, w tym:

 • 8 prac doktorskich
 • 54 habilitacje
 • 2 monografie
 • ponad 500 naukowych publikacji w prasie rosyjskiej i zagranicznej

 

Naukowymi partnerami Biolitu są:

 • Instytut Chemii Syberyjskiego Oddział Rosyjskiej Akademii Nauk w Tomsku,
 • Syberyjski Państwowy Uniwersytet Medyczny w Tomsku,
 • Naukowo-Badawczy Instytut Kardiologii Syberyjskiego Oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk w Tomsku,
 • Naukowo-Badawczy Instytut Klinicznej i Eksperymentalnej Limfologii Syberyjskiego Oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk w Nowosybirsku,
 • Instytut Cytologii i Genetyki Syberyjskiego Oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk w Nowosybirsku.

Syberyjski Państwowy Uniwersytet Medyczny w Tomsku jest jedną z wiodących medycznych uczelni Rosyjskiej Federacji i strategicznym partnerem Biolit Sp. z o.o. Nowe naukowe badania i wiedza wysoko wykwalifikowanych współpracowników uniwersytetu medycznego są wdrażane do produkcji przez specjalistów firmy Biolit.

Spośród pracowników naukowych uniwersytetu medycznego w Tomsku z firmą Biolit współpracują min:

A.I.Vengerovskij
profesor zwyczajny doktor habilitowany nauk medycznych

kierownik katedry Farmakologii Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku

W.S.Czuczalin
doktor habilitowany nauk farmaceutycznych

kierownik katedry Farmaceutycznej technologii, zarządzający naukowo–oświatowego centrum Farmacja i Farmakologia dziekan fakultetu farmaceutycznego Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku

L.S. Sotnikova
doktor habilitowany nauk medycznych

profesor nadzwyczajny katedry akuszerstwa i ginekologii Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku, kierownik naukowo-praktycznego programu “Zdrowie kobiety”

Produkcja

Korzyści płynące prosto z natury

Staramy się, aby rezultat naszych wysiłków, który wpadł w twoje ręce, był całkowicie użyteczny i bezpieczny. Na wszystkich etapach produkcji prowadzona jest ścisła kontrola jakości – od surowców po gotowe produkty.
Aby lepiej funkcjonować każdego dnia, “Biolit” nieustannie prowadzi badania we własnym laboratorium, dzięki temu otrzymujesz produkty, oparte na syntezie nauki i natury. Współpraca z Syberyjskim Państwowym Uniwersytetem Medycznym, a także z wieloma instytutami naukowymi, dodaje dodatkową wartość do naszej pracy.

Pola Atłaju

Filia „Biolitu”- „Biolit Ałtaj” położona jest w Ałtajskim Kraju, jednym z najbardziej czystych obszarów świata, u podnóża gór Ałtaju. Podstawową działalnością Biolitu Ałtaj jest uprawa, przygotowanie i pierwotna obróbka surowca zielarskiego.

Uprawa surowca zielarskiego prowadzona jest na obszarze ok. 1000 hektarów. Uprawiamy ponad 70 gatunków roślin wśród, których są rośliny lecznicze objęte ochroną gatunkową na podstawie Rozporządzenia Ministerstwa Ochrony Środowiska RF z 2005r, zawarte w tzw. Czerwonej Księdze Gatunków.

Uprawy ziół oparte są na metodach organicznych, bez zastosowania syntetycznych substancji chemicznych.

Główne rośliny lecznicze uprawiane przez nas to:

 • łopian większy (Arctium lappa)
 • przywrotnik pospolity (Alchemilla vulgaris)
 • bodziszek łąkowy (Geránium praténse)
 • rdest ptasi (Polygonum aviculare)
 • ziziphora clinopodioides
 • jeżówka purpurowa (Echinacea)
 • krzewy aronii (Aronia arbutifolia)
 • rokitnika (Hipophae rhamnoides)

Proces produkcji
Przetwórstwo surowca roślinnego przeprowadza się w specjalnie urządzeniach specjalnie zaprojektowanych dla potrzeb firmy, które pozwalają przetwarzać surowiec roślinny w skali przemysłowej.
Moc przerobowa kompleksu suszarni pozwala uzyskać ok. 4 ton suchego surowca zielarskiego w ciągu doby.
Podczas sezonu przetwórczego „Biolit Ałtaj” przetwarza do 1000 ton surowca roślinnego, uzyskując ok 100 ton ekstraktów roślinnych rocznie.

Baza naukowo-badawcza i produkcyjna

Miejsce wytwarzania znajduje się w Korniłowie w pobliżu Tomska na terenie Instytutu Chemii Syberyjskiego Oddział Rosyjskiej Akademii Nauk. Tu odbywa się produkcja suplementów diety, kosmetyków, produktów prozdrowotnych na bazie surowców pochodzenia naturalnego pozyskanych z naszych upraw.

Dział techniczny

Wydział techniczny projektuje i wytwarza urządzenia dla zapewnienia optymalnego procesu ekstrakcji.
Laboratorium ekspertyz badań przedklinicznych prowadzi badania skuteczności projektowanych wyrobów.
Laboratorium kontroli jakości i bezpieczeństwa zgodnie z ustalonymi procedurami zapewnia pełną kontrolę surowca przeznaczonego do produkcji, półfabrykatów i wyrobów gotowych firmy „Biolit”.

Kontrola produkcji

Kontrola jakości produkcji obejmuje wszystkie etapy wytwarzania. Jest prowadzony przez Oddział Kontroli Jakości wraz z laboratoriami: fizyko-chemicznym i mikrobiologicznym.