Produkcja

W 100% naturalne produkty
z własnych, słonecznych pól
ekologicznie czystego,
syberyjskiego Ałtaju

Korzyści płynące prosto z natury

Staramy się, aby rezultat naszych wysiłków, który wpadł w twoje ręce, był całkowicie użyteczny i bezpieczny. Na wszystkich etapach produkcji prowadzona jest ścisła kontrola jakości – od surowców po gotowe produkty.
Aby lepiej funkcjonować każdego dnia, „Biolit” nieustannie prowadzi badania we własnym laboratorium, dzięki temu otrzymujesz produkty, oparte na syntezie nauki i natury. Współpraca z Syberyjskim Państwowym Uniwersytetem Medycznym, a także z wieloma instytutami naukowymi, dodaje dodatkową wartość do naszej pracy.

Pola Atłaju

Filia „Biolitu”- „Biolit Ałtaj” położona jest w Ałtajskim Kraju, jednym z najbardziej czystych obszarów  świata, u podnóża gór Ałtaju. Podstawową działalnością Biolitu Ałtaj jest uprawa, przygotowanie i pierwotna obróbka surowca zielarskiego.

Uprawa surowca zielarskiego prowadzona jest na obszarze ok. 1000 hektarów. Uprawiamy ponad 70 gatunków roślin wśród, których są rośliny lecznicze objęte ochroną gatunkową na podstawie Rozporządzenia Ministerstwa Ochrony Środowiska RF z 2005r, zawarte w tzw. Czerwonej Księdze Gatunków.

Uprawy ziół oparte są na metodach organicznych, bez zastosowania syntetycznych substancji chemicznych.

Główne rośliny lecznicze uprawiane przez  nas to:

  • łopian większy (Arctium lappa)
  • przywrotnik pospolity (Alchemilla vulgaris)
  • bodziszek łąkowy (Geránium praténse)
  • rdest ptasi (Polygonum aviculare)
  • ziziphora clinopodioides
  • jeżówka purpurowa (Echinacea)
  • krzewy aronii (Aronia arbutifolia)
  • rokitnika (Hipophae rhamnoides)

Proces produkcji
Przetwórstwo surowca roślinnego przeprowadza się w specjalnie urządzeniach specjalnie zaprojektowanych dla potrzeb firmy, które pozwalają przetwarzać surowiec roślinny w skali przemysłowej.
Moc przerobowa kompleksu suszarni pozwala uzyskać ok. 4 ton suchego surowca zielarskiego w ciągu doby.
Podczas sezonu przetwórczego „Biolit Ałtaj” przetwarza do 1000 ton surowca roślinnego, uzyskując ok 100 ton ekstraktów roślinnych rocznie.

Baza naukowo-badawcza i produkcyjna

Miejsce wytwarzania znajduje się w Korniłowie w pobliżu Tomska na terenie Instytutu Chemii Syberyjskiego Oddział Rosyjskiej Akademii Nauk. Tu odbywa się produkcja suplementów diety, kosmetyków, produktów prozdrowotnych na bazie surowców pochodzenia naturalnego pozyskanych z naszych upraw.

Dział techniczny

Wydział techniczny projektuje i wytwarza urządzenia dla zapewnienia optymalnego procesu ekstrakcji.
Laboratorium ekspertyz badań przedklinicznych prowadzi badania skuteczności projektowanych wyrobów.
Laboratorium kontroli jakości i bezpieczeństwa zgodnie z ustalonymi procedurami zapewnia pełną kontrolę surowca przeznaczonego do produkcji, półfabrykatów i wyrobów gotowych firmy „Biolit”.

Kontrola produkcji

Kontrola jakości produkcji obejmuje wszystkie etapy wytwarzania. Jest prowadzony przez Oddział Kontroli Jakości wraz z laboratoriami: fizyko-chemicznym i mikrobiologicznym.