Pobierz szczegółowy plan wyjazdu.
Przykładowe zdjęcia z miejsc objętych wycieczkami:
Cena wyjazdu obejmuje cały przedstawiony pakiet pobytu wraz z biletem lotniczym, wizą wyjazdową do RF i ubezpieczeniem , transportem z lotniska w Barnaule w 2 strony oraz podczas wycieczek, noclegami w ośrodku, pełnym wyżywieniem, ruską banią 2 godzinną 3 x dla każdego uczestnika w pakiecie, wycieczkami wyszczególnionym w programie ( prócz oddzielnie płatnych, dodatkowych na życzenie uczestników -wyszczególnionych ww programie). Opieką doświadczonego przewodnika, tłumaczeniem w j. polskim.
Posiadamy rezerwację miejsc w ośrodku i biletów lotniczych tylko 20 miejsc:
19.08 Warszawa 12.40 – Moskwa 15.40 / Moskwa 21.40 – Barnaul 05.55 (20.08)
30.08 Barnaul 07.05 – Moskwa 07.35 / Moskwa 10.40 – Warszawa 11.50
Warunki uczestnictwa zostaną przesłane do zainteresowanych po wcześniejszym kontakcie telefonicznym na numery tel.:
Halina Jurkowska +48 512 45 63 15, +48 601 17 03 24
Paweł Neko tel. +48 601 726 737
Załączamy zdjęcia oraz link do miejsca zakwaterowania i pobytu – ośrodek Bajka Ałtaju:
http://skazka-altaya.ru/prozivanie/
http://skazka-altaya.ru/otdih-dlia-vseh/otdih-dlia-vsey-semiy/
Z uwagi na rezerwację biletów lotniczych i miejsc w ośrodku na Ałtaju zgłoszenia na wyjazd będą przyjmowane do dnia 18 czerwca 2019.
Warunkiem udanej wycieczki i dobrej zabawy jest posiadanie ciepłej kurtki z kapturem na wypadek chłodnych, wieczorów , wygodnych butów na wypady w góry, wygodnego obuwia sportowego, środków higieny osobistej i indywidualnych leków. Dla tych, którzy noszą okulary, zapasowe. Strój kąpielowy, czapka z daszkiem lub szal. Płaszcz przeciwdeszczowy, kamery, ładowarki, plecaki podręczne.
Odkryj dla Siebie Ałtaj !
Przy współpracy z Instytutem Naukowo-Badawczym Biolit zapraszamy na wyjazdy na Ałtaj. Wyjazdy będą dedykowane: dla lekarzy i farmaceutów i naturoterapeutów wraz ze szkoleniami profesorów z Tomskiego Uniwersytetu Medycznego, dla indywidualnych klientów z zajęciami z Medycyny Anti-aging personalizowanej z udziałem profesorów Tomskiego Uniwersytetu Medycznego, wyjazdy kondycyjno-fitoterapeutyczne. Szczegóły wyjazdów już wkrótce. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani prosimy o kontakt telefoniczny +48 512 45 63 15.
W dniach od 13 do 25 sierpnia 2017 na zaproszenie naszego partnera rosyjskiego Instytutu Naukowo-Badawczego Biolit z Tomska przebywaliśmy na terenach czystego ekologicznie, dziewiczego Ałtaju – miejsca unikalnego pod każdym względem z porażająco piękną, osobliwą przyrodą. Udział w wyjeździe wzięli lekarze, farmaceuci oraz specjaliści naturoterapii z Polski i z zagranicy, przedstawiciele medycyny i dziennikarze NTV.
Program wizyty obejmował kształcenie na kursach medycznych, celem podwyższenia kwalifikacji w ramach rozwoju partnerskich stosunków medycznych organizacji z Polski z naukowcami Instytutu Naukowo-Badawczego Biolit (członkami ROSYJSKIEJ AKADEMII NAUK).
Podczas pobytu w Bosorgino naukowcy syberyjscy podzielili się doświadczeniami z 26cio letniej praktyki zastosowań klinicznych fitoterapii. Szkolenie zakończone zostało wydaniem państwowego certyfikatu w języku angielskim przez akredytowanych organizatorów szkoleń – Syberyjski Państwowy Uniwersytet Medyczny sygnowany przez Ministerstwo Zdrowia RF.
Specjaliści uczestniczący w pracy naukowej z gośćmi:
Walentyna Nikołajewna Burkowa
dyrektor naukowy Instytutu Naukowo-Badawczego BIOLIT
doktor nauk chemicznych, profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademi Nauk.
Jest autorem ponad 100 prac naukowych, 2 monografii, współautorem 11 patentów (m.in. unikalnej technologii wytwarzania wodnych ekstraktów roślinnych) i 24 receptur leczniczych fitofarmaceutyków. Laureat licznych nagród w tym ArchiMed 2002r. za opracowanie programu profilaktycznej i rekonstrukcyjnej medycyny na bazie preparatów naturalnych produkowanych na ekologicznie czystym Ałtaju.
Szerokie zainteresowanie badaniami klinicznymi syberyjskich naukowców zaowocowało zaproszeniem prof. W. Burkowej do Europy, gdzie przy udziale rosyjskiej kadry naukowej jest organizatorem szkoleń dla lekarzy, farmaceutów i studentów studiów medycznych. Szkolenia posiadają akredytację Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku są sygnowane przez Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej.
Larisa Stepanowa Sotnikowa
dr hab. n. med.
doktor habilitowany nauk medycznych, profesor Zakładu Położnictwa i Ginekologii Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego, farmakolog kliniczny, Dyrektor Naukowo-badawczego Centrum Zdrowia Hormonalnego, Prezydent Międzyregionalnej organizacji społecznej “Interdyscyplinarne Stowarzyszenie Specjalistów Medycyny Anti-aging”, Przewodnicząca Międzyregionalnej organizacji publicznej na rzecz ochrony praw pacjenta, „Związek Ekspertów Niezależnych”.
Działalność naukowa:
Obszar zainteresowań naukowych: ginekologia dzieci i młodzieży, endokrynologia ginekologiczna.
Efekty naukowe:
grant Prezydenta Federacji Rosyjskiej nr ММ-3743.2008.7 (wykonawca), 11 artykułów w czasopismach centralnych (rekomendowanych przez Komisję Orzeczeń Najwyższych Federacji Rosyjskiej), 3 patenty rosyjskie.
Działalność edukacyjna, pomoc szkoleniowa:
akredytowane szkolenia wraz z uprawnieniami do wydawania certyfikatu Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku sygnowane przez Ministerstwo Zdrowia RF.
Sotnikow Alexey Alekseevich
prof. dr hab. n. med.
Wieloletni wykładowca chirurgii i anatomii topograficznej dla studentów kierunków medycznych i pediatrycznych SGMU oraz studentów Tomskiego Wojskowego Instytutu Medycznego (TVMI). Prowadził specjalistyczne kursy dla lekarzy – stomatologów, chirurgów, ginekologów i położników. Głównym kierunkiem badań naukowych profesora Sotnikova jest funkcjonalna morfologia zwieracza zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych w zdrowiu i w różnych stanach patologicznych. Rozwinął oryginalne techniki rejestracji aktywności elektrycznej i mechanicznej układu pokarmowego i zwieraczy mięśniowej błony śluzowej przewodu pokarmowego. Jego badania mięśni gładkich w stanie normalnym, w znieczuleniu i po wyłączeniu układu autonomicznego układu nerwowego, na różnych poziomach pozwoliło wytłumaczyć szereg patologicznych stanów i dysfunkcji dróg żółciowych.
W 1986 roku w Tomskim Instytucie Medycznym obronił pracę pt. „Morfologia funkcjonalna zwieracza przewodu żółciowego wspólnego” na stopień kandydata nauk medycznych. W 2002 roku na Nowosybirskiej Akademii Medycznej, obronił dysertację „Anatomia kliniczna przewodów trzustkowych” na stopień doktora nauk medycznych.
Jest autorem ponad 120 prac naukowych, 12 monografii, 5 patentów na wynalazki. Promotor wielu kandydatów nauk medycznych. Rozwinął opatentowany, unikalny sposób resekcji chroniącej gruczoły (wyrostek haczykowaty) w przypadkach martwicy trzustki.
Doktor Sotnikowa wprowadziła nas do pasjonującego świata medycyny anti-aging. Zaprezentowane przez panią doktor przełomowe koncepcje terapii przeciwstarzeniowych przedstawione w postaci cyklu wykładów pozwoliły zrozumieć jak przedłużyć młodość, zadbać o jakość naszego życia w oparciu o unikalną wiedzę o stanie naszych hormonów, mikrobioty jelit, wegetatywnego układu nerwowego, jak uchronić swój organizm przed zgubnym działaniem stresu, o genetyce i znaczeniu boskiego genu u kobiet zwłaszcza w wieku menopauzalnym, co powinniśmy wiedzieć by genotyp naszej rodziny był silny, by zdrowie, mądrość, miłość, praworządność, uczciwość, bohaterstwo było wpisane w korzenie genealogiczne naszej rodziny, silnej rodziny. Te i wiele bezcennych tematów w oparciu o najnowsze doniesienia z międzynarodowych kongresów naukowych dokonały niezwykłych poruszeń wśród uczestników.
Pełny program projektu: Wyjazd na Ałtaj 2017
W trosce o komfort wypoczynku Biolit zarezerwował dla nas unikalny ośrodek utworzony z środków rządowych w miejscowości Bosorgino, który trudny jest do znalezienia na mapie ponieważ położony jest w dziewiczej części Ałtaju. Ośrodek jest samowystarczalny, kuchnia dla gości bazuje na produktach z własnych upraw i hodowli.
Odwiedziliśmy pola uprawne Biolitu, gdzie w cyklu zamkniętym Biolit uprawia i przetwarza surowiec roślinny do preparatów. Firma uprawia wiele roślin, z których część uchwyciliśmy na zdjęciach: łopian większy, jeżówka purpurowa, solanka pagórkowa, brzoza, pięciornik. Ziemia na Ałtaju to czysty czarnoziem. Warto na ten fakt zwrócić uwagę, ponieważ taka gleba nie wymaga działań środków chemicznych do nawożenia. Cały cykl zbioru odbywa się ręcznie. Biolit w tym celu oraz do produkcji zatrudnia ponad 200 osób.
Wróciliśmy z wyjazdu na Ałtaj pełni nowych sił, wiedzy i inspiracji. Zachwyciliśmy się pięknem, które wynika zarówno z nieskażonej natury jak i niepowtarzalnego krajobrazu. Wyprawa ta była nie tylko szansą na poszerzenie swojej wiedzy ale także relaks i głębokie odprężenie. Dla Biolit Europe to także bardzo ważna okazja do pogłębienia relacji naukowych i biznesowych z rosyjskim partnerem – Biolit.
Marcin Zając dnia 16 września 2017
Wyjazd na Syberię był niezwykle ciekawą przygodą której nie sposób zapomnieć-)Obcowanie z niepowtarzalną przyrodą z polskim wątkiem historycznym to niesamowite przeżycie-) Ale największą wartością tego wojażu był czynnik ludzki-niesamowici,wspaniali uczestnicy wyprawy-) Pragnę z tego miejsca serdecznie podziękować organizatorom wyprawy ze strony polskiej a także przedstawicielom Biolitu ze strony rosyjskiej za zaangażowanie,troskę, ciepłe oraz życzliwe przyjęcie.
Adam Bielicki dnia 17 września 2017
Pobyt w tym ciekawym miejscu jakim niewątpliwie jest Syberia okolice gor na Altaju to piękna przygoda wypełniona atrakcyjnymi obrazami mnóstwem przeżyć. Niespotykane krajobrazy ogromne przestrzenie dzikiej przyrody nienaruszonej cywilizacja ż jednej strony a z drugiej życzliwi mieszkancy i oczywiście wspaniali naprawdę wspaniali uczestnicy naszego naukowo turystycznego wyjazdu.t Takiej atmosfery życzliwości i profesjonalizmu ze strony organizatorów ,wykładowców nie zapomina się i wraca się często w myslach do spedzonych wspólnie chwil.Mam nadzieję że powrot mój do tego miejsca nastąpi również w niedalekiej rzeczywistości Dziękuję wszystkim dzięki którym mogłem tam się znaleźć i spędzić te piękne chwile.Nauka nowego podejścia do wielu aspektów związanych z wlasciwą funkcją naszego organizmu nie była powielaniem stereotypów które jako lekarz znam doskonale .Myślę że dala początek mojej nowej drogi w medycynie takiej która leczy nie szkodzac.
Bożena Dracz dnia 18 września 2017
Najlepszym dowodem,na to, że ten wyjazd był wspaniałym przeżyciem naukowo- poznawczym, przyrodniczym, duchowo- geograficznym i uczuciowo- artystycznym, jest to, że nadal tkwimy myślami w tej cudownej syberyjskiej przyrodzie, wśród pól,lasów i potoków. Jesteśmy myślami z ludźmi, których tam spotkaliśmy i z tymi z którymi zaprzyjaźniliśmy się. A właściwie to jest to samo … Największym jednak plusem tego wyjazdu jest przypomnienie sobie jaką wartością jest przyroda i ile można z niej uzyskać dla zdrowia i przyszłości świata.Dlatego Wszystkim Organizatorom,zaangażowanym Ludziom Nauki i Kochanym Uczestnikom z całego serca dziękuję.
Bożena Dracz pełna siły i wigoru po kąpielach pantowych :))
Joanna Krych dnia 18 września 2017
Pobyt w tak pięknym miejscu jakim jest Syberia – okolice Ałtaju – zmienia perspektywę na życie. To czas szczególnych doznań, nie tylko ze względu na piękno niepowtarzalnej przyrody lecz przede wszystkim wiedzy tam zdobytej. Jestem pod ogromnym wrażeniem niezwykłej gościnności i serdeczności organizatorów . Sposób organizacji, dobór tematyki – wykładowcy na najwyższym światowym poziomie. Cieszę się , że poznałam niezwykłych ludzi, każdy z innym bagażem doświadczeń – lecz połączyło nas jedno – pragnienie poszukiwania i zdobywania wiedzy. Trafiliśmy do miejsca i ludzi , którzy zechcieli podzielić się swoim dziedzictwem. Szczególnie miłujących przyrodę , szanujących prawa natury ,o których czasem w pogoni za codziennością zdarza nam się zapomnieć.
Mam nadzieję powrócić tam znowu.
Krysia Tados dnia 18 września 2017
Minęło już trochę czasu od naszego przyjazdu,a ja ciagle myślami jestem tam -w tym przepięknym miejscu.w którym mogliśmy być
Niezwykły wyjazd i spotkanie niezwykłych ludzi
Wykłady na wysokim poziomie ,prowadzone w ciekawy sposób umożliwiły przyswojenie wiedzy ,która niezależnie od posiadanej specjalizacji napewno znajdzie zastosowanie u naszych pacjentów.
Jestem pod wrażeniem wielkiej skromności ludzi nauki,którzy poświęcili nam czas – niebywałego połączenia ogromu wiedzy i kultury osobistej.
I wszystko to w otoczeniu wspaniałej,wręcz magicznej przyrody,ciszy i majestatu Gór Altaju.
Wielkie podziękowania dla organizatorów za wspaniałe przygotowanie imprezy,która pochłonęła mnóstwo czasu -szczególnie Tobie Halinko i Krzysiu
Wyjątkowe podziękowania dla P.prof.Walentyny Burkowej za otwarte podejscie do projektu i jego realizacje ,za jej zapał i wiedzę i wielka życzliwość dla nas wszystkich.
Dziekuje również Wam -moi towarzysze podrozy za wspólnie spędzony czas,który musi mieć ciąg dalszy -na kolejnej wyprawie .
Czułam odpowiedzialność za to jakim wizerunkiem Polaków goszczonych przez tak życzliwych ludzi będziemy
Po tej wyprawie już wiem -mogę z Wami podróżować choćby na koniec świata -czyli znowu powrócić w Ałtajskie Góry po wiedzę i niezapomniane wspomnienia 🙂
pan i pani dnia 4 grudnia 2017
Pani Krystyno, chyba nigdy nie spotkałem w życiu lekarza tak wyjątkowego jak Pani. Pani podejście oraz zaproponowana terapia spowodowały, że co rano nie drżymy już z żoną o to, czy dziecko obudzi się kaszląc, czy też nie. Inny sposób patrzenia na człowieka, powiedziałbym – inna filozofia leczenia. Niezwykle cieszymy się, że dziecko jest coraz bardziej zdrowe, silne, nie choruje tak często. W zasadzie z naszej apteczki wywaliliśmy całą masę leków – w ich miejsce weszły leki naturalne. Dziękujemy.
Izabela Kowacka dnia 19 września 2017
Jeszcze raz dziękuję bardzo za umożliwienie mi wzięcia udziału w szkoleniu na Syberii, w przepięknym ośrodku z cedrowymi domkami, wśród dzikiej przyrody Ałtaju.
Dziękuję pomysłodawczyni zdobywania wiedzy o fitoterapii „ u źródła” oraz organizatorom, którzy zapewnili nam profesjonalne merytorycznie wykłady oraz liczne atrakcje turystyczne i kulturalne.
Wielkie podziękowania dla Pani Profesor Walentyny Nikołajewnej Burkowej z całym zespołem zaangażowanych pracowników oraz pani Halinie Jurkowskiej, za całokształt organizacji, trudy tłumaczenia, uśmiech i cierpliwość.
Piękna kraina Ałtaju, uzyskana bezcenna wiedza na wykładach oraz wspaniali Uczestnicy szkolenia pozostaną na długo w mojej pamięci, a nawiązane przyjaźnie, mam nadzieję, na zawsze.
Pozdrawiam wszystkich „Ałatajczyków” serdecznie i życzę dobrego zdrowia oraz niesłabnącej energii do działania.
Pozostaję z nadzieją na spotkanie za rok w Bosorgino.
Katarzyna dnia 23 września 2017
Trochę czasu upłynęło od naszego powrotu z chyba najpiękniejszego miejsca na ziemi nie dotkniętego cywilizacją.Jednak na fali z Ałłtaju z ogromną energią i siłą przywiezioną z dalekiej Syberii każdy dzień upływa jakby delikatnie i przyjemnie.Mam nadzieje
,że taki stan ciała i ducha utrzyma się bardzo długo.Bardzo jestem wdzięczna wszystkim organizatorom naszej wyprawy za trud i wysiłek podjęty w czasie tej podróży.
Szczególnie Pani Profesor Walentynie Nikołajewnej Burkowej , że mimo tylu obowiązków zawodowych potrafiła spędzać z nami czas dzieląc się swoją wiedzą oraz naszej tłumaczce Halince która wszystko trzymała ;;twardą ręką”pozdrawiam wszyskich uczestników i organizatorów.