Wyjazd na
Ałtaj

Zapraszamy wszystkich na
Ałtajską przygodę!
Odkryj dla Siebie Ałtaj!
Edycja 2020r.

Autorski edukacyjno-ekologiczny pobyt na Ałtaju pt. „Magia Ałtaju”, organizowany przez Biolit Europe Sp. z o.o. z udziałem partnera rosyjskiego Biolit Sp. z o.o. w dniach od 5 sierpnia do 16 sierpnia 2020.

Odkryj dla Siebie Ałtaj!

Wyjazd na Ałtaj

Data wyjazdu:
Od 5 do 16 sierpnia 2020 roku.
Czas trwania – 11 dni

Kontakt do organizatora w celu uzyskania szczegółów do wydarzenia:
Halina Jurkowska tel. 512 45 63 15
e-mail: kontakt@hjurkowska.pl

 

Witajcie w magicznym Ałtaju.

Tutaj w bajecznym ośrodku możesz zanurzyć się w niesamowitej atmosferze ciszy i spokoju… Tylko szum rzeki i śpiew ptaków „może przeszkadzać…

Wśród drzew sosnowych, cedrowych możesz spodziewa się wolnostojących domków z bali cedrowych. Mówią, że zawsze powinno być miejsce na magię w życiu… I mamy nadzieję, że każdy nasz drogi Gość znajdzie tu swoją własną bajkę – kto zobaczy ją w nieopisanym pięknie gór Ałtaju, czystych jeziorach powietrzu i żywej wodzie, kto będzie wygrzewał się w łaźni, przyjmował unikalne masaże, maski i okłady z błot jezior syberyjskich, skosztuje naszych popisowych tradycyjnych potraw, ten stanie się bajecznie szczęśliwy! A jaki odpoczynek może obyć się bez prawdziwej, gorącej „rosyjskiej” bani (saunie) na drewnie!

Z brzozową witką w bani, przy gorącym czajniku ziół i miodu z Ałtaju, w której nie tylko będziesz cieszyć się sauną, ale także poprawisz swoje zdrowie, oddychając w komnacie solnej, która ma działanie lecznicze na drogi oddechowe i odmładzanie skóry. Doznasz przyjemnych wrażeń estetycznych i komfortu przybywania wśród unikalnej architektury ośrodka, doceniając pracę naszego artysty. Jakże miło jest schłodzić rozgrzane ciało po ruskiej bani w pięknym basenie. Zabiegi wodne zmienią się w niezapomniane wakacje i powrócą po dniu pełnym wydarzeń i emocji w Ałtaju.

Masz wyjątkową okazję wypróbowania leczniczych właściwości w Ałtajskim SPA wykorzystującym dary natury.

Woda, którą będziecie spożywać i stosować w zabiegach jest żywa, wydobywana ze studni żurawiem. To najczystsza, pitna artjezanska woda (studnia głębokości 50 metrów), którą można pić bez gotowania.

Posiłki w centrum rekreacji będą serwowane w restauracji „Dźwięczący cedr”. Smaczna tradycja rodzinnej restauracji. Specjalna restauracja, w której sosny rosną tuż nad stołem. I to nie jest już bajka, to jak najbardziej prawdziwe! Ulubione miejsca gości – pod gałęziami, wraz z harcami wiewiórek spoglądających z dala na gości. Wszystkie potrawy wyczuwają duszę Ałtaju. Gdy szef kuchni gotuje, dodaje do każdego dania subtelny aromat igieł sosnowych i wiórów cedrowych. Jak mu się to udaje, tylko on wie! Spożywając dania w restauracji, „skosztujesz” Gór Ałtaj.

 

Przykładowe zdjęcia z miejsc objętych wycieczkami:

 

Pobierz Plan wyjazdu na Ałtaj z Biolitem 2020

Krótka relacja z wyjazdu na Ałtaj w 2019r.

Poprzednie edycje

Plan 11-dniowego wyjazdu na Ałtaj

05.08.2020 ok. godz. 10:00 zbiórka na lotnisku Chopina przed wylotem

 

Dzień 1 (06/08/2020)

Rano 06.08. lądowanie w Barnaule. Załadunek bagaży do autobusu wyjazd w kierunku ośrodka położnego wśród lasu cedrowego. Śniadanie w restauracji po drodze z lotniska.

Ok. południa (określony czas przybycia do ośrodka) – zakwaterowanie w domach według określonych miejsc.

Wolny czas na odpoczynek. Na gości będzie czekać gorąca ruska bania – dla wszystkich!

13.00 – 14.00 – Obiad i kawa w restauracji ośrodka.

Wolny czas na zwiedzanie pięknego ośrodka i urokliwej okolicy. Z chętnymi możemy udać się na zwiedzanie rezerwatu jeleni pantowych.

19.00 – 20.00 – Kolacja.

 

Dzień 2 (07/08/2020)

9.00 – 10.00 – Śniadanie.

10.00 – Wycieczka „Czemalski spacer”.

Droga zaczyna się od spaceru po pięknym lesie sosnowym. Powietrze tutaj składa się dosłownie z ozonu i olejków eterycznych, ciepłych, lekkich i delikatnych, żyznych, kojących ciało i duszę, umiarkowanie suchych, nasyconych żywicą reliktowego gaju, mających korzystny wpływ na skórę, układ oddechowy a także na ludzki układ nerwowy. Nie na tutaj komarów i inne „złośliwych ” stworzeń.

Za wąskim mostem, na małej skalistej wyspie Patmos, stoi słynny kościół św. Jana Bożego. Z wyspy Patmos wzdłuż stromego zbocza rzeki Katuń, odsłaniając niezwykle piękne widoki, prowadzi dalej „Koźla Ścieżka”.

Oferuje niesamowite widoki na rzekę Katuń otoczoną górskimi szczytami, szmaragdowymi dopływami wód Czemalu. Ścieżka rozszerza się, a następnie zwęża. Gładką ścieżkę zastępuje stos skalnych kamieni w pobliżu zbocza i przepaści z rwącą wodą Katuni! Na twarzy odczuwalny jest lekki, delikatny i żywy powiew wiatru – przenikającego wzdłuż dolin rzecznych. W latach dwudziestych ubiegłego wieku terytorium powiatu Czmalskiego służyło jako miejsce wypoczynkowe dla odpoczynku i rekonwalescencji członków rządu kraju. Tutaj wypoczywała najwyższa część kierownictwa byłego ZSRR!

I wreszcie Koźli szlak prowadził do Czemalskiej elektrowni wodnej. Tutaj oczekuj drogich gości: lokalny targi z pamiątkami, wyjątkowe źródła „żywej” i „martwej” wody, ekscytujące przejażdżki, w tym skok nad burzliwymi strumieniami Czemalu na bungee. Możesz też skosztować tradycyjnych specjałów w licznych małych kawiarenkach.

Kolejny punk programu obejmuje wizytę u pszczół ałtajskich i degustacje specjałów z prawdziwego miodu ałtajskiego.

Pasieka Ałtajska N3, to magiczne miejsce! Znajduje się w głębi gór, na brzegach Katuni, w otoczeniu kwitnących stoków górskich. Pasieka jest fermą hodowlaną pszczół rasy „Karpatka”, która wyróżnia się łagodnym charakterem.

Trzeba bardzo się postarać, aby pszczoła tej rasy cię użądliła. Miód produkowany w tej pasiece wyróżnia się wyśmienitym i bogatym bukietem smakowym oraz zawartością bezcennych i tak unikalnych dzisiaj związków pirogennych. To właśnie związki pirogenne są cennym mechanizmem rozgrzewającym i poprawiającym krążenie. Aby miód posiadał te związki musi być wytwarzany w specyficznym środowisku i warunkach ekologicznych.

Pasieka oferuje unikalne produkty pszczele, które produkuje: miód, propolis, miód w postaci plastrów, oraz miód pitny. Ten ostatni jest wyjątkowy, gdyż jego receptura jest utrzymana w głębokiej tajemnicy.

Degustacja miodu, który jest popijany z aromatyczną herbatą na górskich ziołach, są objęte obowiązkowym programem wizyty.

Na tej pasiece można nie tylko kupić miód, ale także zaznajomić z naturalną metodą leczniczą z wykorzystaniem pszczół i spróbować snu na pszczołach (Apiterapia stresu). Najtrudniejszą rzeczą w tej wycieczce jest oderwanie się od tej wspaniałej rzeczywistości, zabierając ze sobą, oprócz miodu, jasne i malownicze wrażenia. Gwarantowana jest wyjątkowa sesja zdjęciowa.

13.00 – Pyszny lunch w pasiece, na deser, naleśniki z miodem, słodki miód pitny.

19.00 – 20.00 – Kolacja i wieczór zapoznawczy (z niespodziankami).

 

Dzień 3 (08/08/2020)

9.00 – 9.30 – Śniadanie. Czas wolny na zabiegi.

13.00 – 14.00 – Obiad

14.00 – Wycieczka na jezioro Мanzherok, kolejka linowa na górę Sjuzgan (Strażnik gór).

Jak można pokonać różnicę wysokości 639 metrów w ciągu 30 minut, uśmiechając się wesoło i nie będąc zmęczonym, bez potu i bez ryzyka dla życia? Praktycznym rozwiązaniem jest kolejka linowa na Sjuzgan. W ciągu pół godziny wyciąg zabierze Cię z wysokości 373 metrów n.p.m., na której znajduje się dolna stacja na wysokość 1012 metrów n.p.m., gdzie znajduje się górna stacja kolejki linowej wraz z platformą widokową.

Długość najdłuższego wyciągu krzesełkowego na Syberii wynosi 2389 metrów. Z kolejki linowej ukazują się malownicze krajobrazy tajgi syberyjskiej, rzeki Katuń, jeziora Manzherok i gór Ałtaju. Tutaj możesz sfotografować się z symbolicznym złotym orłem w pobliżu muzeum – jurty kultury narodowej, odziać tradycyjne stroje i zbroje Altai. Przed Tobą jawi się jurta szamana, gdzie sam szaman czeka na gości.

Jedną z atrakcji na górze jest imitacja Złotej Baby, idola starożytnych ludów Syberii. Dwa kilometry od wioski Manzherok, u podnóża łańcuchów górskich Ałtaju, znajduje się pomnik przyrody, chwalony przez Edith Piaf, otoczony majestatycznymi szczytami i pokryty uroczymi białymi liliami – Jezioro Manzherok.

Po powrocie czas na zabiegi terapeutyczne.

19.00 – 20.00 – Kolacja

20.00 – 00.00 – Ruska Bania – zabiegi.

 

Dzień 4 (09/08/2020)

6.00 – 00.00 – Wycieczka „Niesamowity Ałtaj”

Staniesz się uczestnikiem jednej z najdłuższych i najpiękniejszych wycieczek, odkrywanie wspaniałego i tajemniczego świata pasm górskich Ałtaju. Czeka Cię słynna przełęcz Seminsky – pomnik przyrody Górnego Ałtaju i najwyższy punkt Chuiskiego Traktu, „granica” między zorganizowanym kulturalnie i dziko-egzotycznym terytorium turystycznym, wyjątkowym miejscem odpoczynku, potęgą i pięknem Gór Ałtaj.

Ze szczytu przełęczy Seminsky otwiera się zapierająca dech w piersiach panorama błękitnego Ałtaju i cedrowej tajgi, wzdłuż której można spacerować i robić zdjęcia, wdychając zapach cedru, podziwiając iglaste piękne drzewa. Dalej nasza droga prowadzi do przełęczy Chike-Taman („Tysiąc diabłów” – jak mówią potocznie kierowcy), ekscytującej na stromym urwisku.

Po drugiej stronie przełęczy znajduje się kręta część starego traktu Chui – „język Teschin”. Jeśli masz szczęście, każdy może znaleźć kawałek kryształu górskiego. Jednym z najbardziej niesamowitych miejsc w Ałtaju jest zbieg rzek Wielka Ilgumen i Katuni (lub Uroczysko Kürtech).

Ilgumensky Próg – jeden z najpotężniejszych. Duże zbocze rzeki powoduje powstanie szybkich i potężnych fal o wysokości do 3 metrów. W tym miejscu odbywa się coroczny puchar rosyjskiego spływu, a w 2006 r. odbyły się zawody Pucharu Świata. To miejsce przyciąga także swoją potężną energią. Mieszkańcy Ałtaju uważają zbieg rzek za miejsce mocy i siły.

Tutaj możesz godzinami oglądać nieprzewidywalne i dzikie piękno przełomu rzeki Katuni, możesz być oczyszczany przez jej strumienie i być wypełniony jej potężną mocą. Po Uroczysku Kürtech, wzdłuż traktu Czukyskiego poczujemy wyjątkowość i magię energii przyrody w kotlinach i dolinach wypełnionych energią żywej wody. Po drodze zobaczymy połączenie dwóch rzek Chui i Katuni.

Dla Ałtaju jest to święte miejsce, gdzie czyste wody Katun są połączone z błotnistym – Chui na tle niesamowitego krajobrazu naturalnego na skrzyżowaniu wysokogórskiej doliny Chui i doliny Katun. Wody Chui w tym miejscu (po zbiegu z rzeką Chaganuzun) nabierają niezwykłego koloru ołowiowo-białego i wydają się gęste i grube.

Katuń czysta i turkusowa. Łącząc się ze sobą, tworzą pojedynczy dwukolorowy strumień z wyraźną granicą, a przez pewien czas płyną bez mieszania się- jest to wyjątkowy spektakl żywej wody! Widzimy także piaszczyste piramidy, gdzie skały i piaszczyste klify wiszą tuż nad głową. Po Uroczysku Kürtech wzdłuż traktu Czukyskiego rozciąga się pasmo magicznego terenu.

Po Uroczysku Kürtech, wzdłuż traktu Czukyskiego poczujemy wyjątkowość i magię energii przyrody w kotlinach i dolinach wypełnionych energią żywej wody. Po drodze zobaczymy połączenie dwóch rzek Chui i Katuni.

Dla Ałtaju jest to święte miejsce, gdzie czyste wody Katun są połączone z błotnistym – Chui na tle niesamowitego krajobrazu naturalnego na skrzyżowaniu wysokogórskiej doliny Chui i doliny Katun. Wody Chui w tym miejscu (po zbiegu z rzeką Chaganuzun) nabierają niezwykłego koloru ołowiowo-białego i wydają się gęste i grube – jest to wyjątkowy spektakl żywej wody.

Docieramy do skał Kalbak-Tash, pokrytych fantazyjnymi obrazami, tysięcletnimi starożytnymi petroglifami, scen myśliwskich i tajemniczych nieznanych nam znaków. Miejsce jest po prostu nasycone starożytną energią gór i ludów.

Około północy wracamy do bazy.

 

Dzień 5 (10/08/2020)

9.00 – 09.30 – Śniadanie

11.00 – 12.45 – Warsztaty z Biolitem. Temat: Fitoterapia w Medycynie Anti-Age adaptogenami Ałtaju cz.1. Badania kliniczne. Instytut Biolit.

13.00 – 14.00 – Obiad

14.00 – 15.30 – Warsztaty z Biolitem. Temat: Fitoterapia w Medycynie Anti-Age z adaptogenami Ałtaju cz.2. Badania kliniczne. Instytut Biolit.

15.30 – 19.00 – Wolny czas.

Na życzenie, przy odpowiedniej ilości uczestników dodatkowo można skorzystać z wycieczki odpłatnie (koszt ok. 1200 rubli od osoby) – zwiedzanie Jaskiń Tavda (człowieka zawsze przyciąga nieznane, tajemnicze, okryte ciemnością). Jaskinie są prawdopodobnie najjaśniejszym przykładem Tajemnicy stworzonej przez naturę. Kiedy człowiek znajduje się w wąskich lub szerokich nawach „podziemnych pałaców”, może nim zawładnąć uczucie niepokoju lub nieposkromionej ciekawości – wtedy to drugie wciąga. Jaskinie przyciągają swym niepowtarzalnym pięknem.

19.00 – 20.00 – Kolacja

20.00 – 00.00 – Ruska Bania

 

Dzień 6 (11/08/2020)

9.00 – 10.00 – Śniadanie.

Wolny czas. Na życzenie zabiegi terapeutyczne.

14.00 – 15.00 – Оbiad

19.00 – 20.00 – Kolacja

20.00 – 00.00 – Na życzenie uczestników wycieczka (opcjonalnie, koszt ok. 1500 rubli. na osobę) w kamiennych labiryntach. Wycieczka z pochodniami w kamiennych labiryntach, jedyna w Ałtaju, zaczyna się od spaceru wzdłuż wąwozu Markhenin w paśmie górskim Cherginsky o zachodzie słońca w chłodzie gromadzącego się zmierzchu. Te labirynty zostały zbudowane w 2011 roku. z udziałem rosyjskiego naukowca Wiaczesława Tokarewa. Miejsce, w którym rozmieszczone są kamienne labirynty, nie jest przypadkowe.

Park dzieli się na pięć różnych części, pod względem schematów, rozmiarów i przeznaczenia labiryntów.

 1. Labirynt „Miłość”: cel – osiągnięcie harmonii, rozwiązanie sytuacji konfliktowych.
 2. Labirynt „Twierdza”: ochrona przed negatywnymi wpływami, zdobywanie siły w celu rozwiązywania ważnych zadań życiowych.
 3. Labirynt „Koło Wojownika” dla mężczyzn.
 4. Labirynt „Wielka Matka”: harmonizacja kobiecej energii na wszystkich poziomach.
 5. Labirynt kapłana: tutaj otwiera się nowa wiedza dla ludzi, którzy poszukują, tworzą, są badaczami.

„Osoba, która wychodzi z labiryntu, nie jest tą samą osobą, która weszła do tego labiryntu. To osoba, która odrodziła się na nowy etap, nowy poziom egzystencji”. Wraz z przejściem przez labirynty następuje potęgujące się wzmocnienie twoich myśli i pragnień, w rzeczywistości wszystkie pragnienia spełniają się.

– lub wycieczka na życzenie (dodatkowo płatna 5000 rubli od osoby).

 

Jeziora Karakolskie

To rzadka możliwość do dotknięcia nietkniętej natury Ałtaju w jeden dzień. Być może najbardziej malownicza, ale z dala od łatwej trasy. Najbardziej ekscytującym i ekstremalnym odcinkiem trasy jest przejazd trasą momentami schodzącą do jezior, pojazdem terenowym z napędem na wszystkie koła. 12 km czystego ekstremum. Tutaj nie ma drogi jako takiej. Droga jest tam gdzie na dziewiczej glebie są koleiny i wiodą wzdłuż koryt górskich rzek pokrytych dużymi kamieniami. Przejdziemy naszą drogę do piątego jeziora. Podjazd na jezioro jest trudny, ale w sumie jest tylko siedem jezior.

Same jeziora są bardzo piękne na tle drzew iglastych tajgi i ałtajskich łąk, co sprawia, że ​​okoliczne krajobrazy są szczególnie kolorowe. Istnieje tu wiele fantazyjnych zespołów skalnych, niektóre z nich mają nawet swoje własne nazwy (na przykład „Zamek górskich duchów”). Są tam ciekawe jaskinie, małe urokliwe wodospady.

Jeziora Karakolskie to system 7 jezior połączonych kanałami i strumieniami, które charakteryzują się odmiennym kolorytem wody. Nazwano je „czarnymi jeziorami” z koloru powierzchni wody, chociaż w rzeczywistości są doskonałe, dziewiczo czyste, woda przezroczysta. Najniższe jezioro znajduje się na wysokości około 1800 metrów nad poziomem morza, najwyższe ma prawie 2100 metrów. Wielkość jezior zmniejsza się wraz ze wzrostem wysokości, podobnie jak temperatura wody w nich. Największe jezioro o długości 440 m i szerokości 350 m ma powierzchnię około 12 hektarów. Jeziora Karakol uważane są za święte miejsce.

 

Dzień 7 (12/08/2020)

9.00 – 10.00 – Śniadanie

10.00 – 15.00 – Wycieczka do wodospadu Kamyshlinsky.

Przejście mostem wiszącym nad rzeką Katuń do wodospadu daje wyjątkowe wrażenia od pierwszego kroku: wystarczy rozejrzeć się na boki, a następnie spojrzeć w dół. Na środku mostu możesz zatrzymać czas, jeśli spojrzysz na góry, które wychodzą spoza horyzontu i z których bierze początek nieskończony strumień Katuni. Odczucia „ziemi”, która opuszcza Cię pod stopami, gdy przechodzisz nad zawieszoną strukturą nad przepaścią szybko poruszającej się wody, pozostawi niewątpliwie jasny ślad we wspomnieniach z Ałtaju. Bardzo malowniczy wodospad! Wysokość spadku wody wynosi około 14 metrów.

To miejsce zasługuje na wizytę! Obecnie zbudowane są drewniane schody prowadzące na platformę widokową, mniej więcej pośrodku wodospadu Kamyshlinsky, skąd można zrobić imponujące zdjęcia. Przejedziemy wzdłuż wiszącego mostu Katuni, a potem wszyscy poczujemy miły wysiłek spaceru przez las do wodospadu wzdłuż malowniczej leśnej ścieżki, który da wam ogromną przyjemność i moc!

Jarmark „Arzhan-Suu” – W tym miejscu dosłownie „oczy rozbiegają się”. To największy targ z pamiątkami w okolicy. Pamiątki to np. produkty pszczele, rękodzieło wyrobów do użytku codziennego, oryginalna biżuteria, amulety na różne okoliczności, unikalne zdjęcia znanych i endemicznych gatunków fauny i flory Ałtaju, wyroby skórzane, kaszmirowe, wełniane, wyroby lecznicze. To wszystko dopasowane do każdego, gustu, koloru i portfela.

15.00 – 16.00 – Оbiad

20.00 – 21.00 – Kolacja. Ruska Bania lub zabiegi na życzenie.

 

Dzień 8 (13/08/2020)

9.00 – 10.00 – Śniadanie.

Wolny czas. Na życzenie zabiegi terapeutyczne.

10.00 – Wycieczka (na życzenie, 1000 rubli od osoby) – Rafting (spływ rzeczny) na rzece Katuni. Rafting w Ałtaju to jasna, pełna emocji, prawdziwa przygoda, której każdy może stać się zwycięzcą!

13.00 – 14.00 – Obiad

19.00 – 00.00 – Kolacja i wieczorna niezapomniana zabawa.

Nie da się w skrócie opowiedzieć o tym zabawnym wydarzeniu. Świąteczne stoły, dźwięczące szklanki i toasty z rosyjską gościnną duszą, szczera rozmowa i różnorodna muzyka na żywo, konkursy, pozdrowienia, wesoły śmiech i żarty, tajemnicze rytuały, ogniste tańce, gwiazdy, wspaniały nastrój, równoważy utrzymanie zdrowia. Prawdziwa jedność dla tych, którzy przybyli do Ałtaju, miejsca pełnego energii.

 

Dzień 9 (14/08/2020)

10.00 – 11.00 – Śniadanie

Wolny czas. Na życzenie zabiegi terapeutyczne.

14.00 – 15.00 – Оbiad

Na życzenie krótkie wycieczki, opowieści, ciekawostki regionalnych rytuałów starowierców.

Ruska Bania

19.00 – 20.00 – Kolacja.

Na życzenie zabiegi terapeutyczne.

 

Dzień 10 (15/08/2020)

9.00 – 10.00 – Śniadanie. Przygotowanie do wyjazdu.

10.00 – 16.00 – Wycieczka do «Ogrodu Zimowego» w «Biolit» (na Ałtaju)

11.00 – 14.00 – Szkolenie Biolit z wizją lokalna na polach uprawnych i praktyką, zakończone Certyfikatem.

Prelegent: profesor zwyczajny dr nauk chemicznych Walentyna . N. Burkowa – prezes i założyciel Instytutu Naukowo-Produkcyjnego Biolit.

Temat: Zioła Ałtaju w chorobach przewlekłych z omówieniem autorskich programów fitosanacji fitoptymizacji prowadzonych z udziałem Syberyjskiego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku. Badania kliniczne, zastosowanie praktyczne.

Ogród Zimowy Biolit, to królestwo kwiatów, ziół i relaksu. Kompleksowy program wycieczek do Ogrodu Zimowego Biolitu obejmuje: zwiedzanie dendriarium, zwiedzanie szkółki, gdzie sprzedaje się ponad 1000 gatunków roślin ozdobnych i endemicznych, drzew i krzewów owocowych, zaznajomienie się ze sztuką specjalistów od projektowania krajobrazu, konsultacje, degustacja i sprzedaż produktów zdrowotnych Biolit, konsultacje z lekarzami w zakresie wykorzystania produktów zdrowotnych.

W tych okolicznościach masz wspaniałą okazję do zakupu produkcji Biolitu unikalnej w Europie wytworzonej na bazie adaptogenów z własnych upraw Biolitu na Ałtaju, przebadanych w praktyce klinicznej lekarzy i naukowców Syberyjskiego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku. W Ogrodzie Zimowym znajduje się ponad 2 tysiące roślin, nie tylko egzotycznych, również takich które są wszystkim znane. Ewenementem w skali klimatycznej są tutaj owocujące gatunki nietypowe dla Syberii – np. kawa arabica, ananasy, banany, japońskie Murai.

Ogród zimowy „Ałtajskie lato” – jest nowym projektem firmy „Biolit”, którą rozwijaja od 2014 roku. Terytorium samej szkółki ma 17 hektarów, endemiczne rośliny w kontenerach zajmują ok. 2 hektary. Kompleks ałtajskich wzgórz obfituje w ponad 100 rodzajów kwiatów, drzew i krzewów. Do budowy wszystkich ałtajskich wzgórz potrzeba było 20 ton górskich skał.

Wszystkie rośliny, które wdrażają, są uprawiane przez cięcie lub szczepienie, przystosowane do klimatu

syberyjskiego i dobrze tolerują transport i przeszczep. W Ogrodzie Zimowym masz wyjątkową okazję, aby usiąść w powozie Kopciuszka i zwiększyć swoją kobiecą energię i atrakcyjność!

ok. 14.00 Wyjazd w kierunku Muzeum Etnograficznego.

15.00 – Obiad w Muzeum etnograficzne na Ałtaju.

Z wizytą u białego szamana.

Starożytne miejsce mocy: ujawnia swój własny potencjał; otwiera kanały geneologiczne – rodowe; poprzez sakralny rytuał czci przodków zyskasz ochronę i pomoc dla twojego rodu, która harmonizuje z naturalnymi biorytmami Ałtaju; jest w stanie zbliżyć was do wiedzy, mądrości i duchowego doświadczenia przodków!

Wycieczka: Siła rodziny. Odrodzenie wartości rodzinnych.

Otrzymać możesz prawdziwy talizman z czystej miedzi, która stanie się niezbędnym pomocnikiem. Prezent z rąk Białego Szamana będzie czekał na wszystkich.

19.00 – 20.00 Pożegnalna niezapomniana kolacja. Tradycyjna, naturalna kuchnia wschodnia. Żywa muzyka szamańskich śpiewów gardłowych.

23.00 – 00.00 – Wyjazd do Barnauł na lotnisko.

 

Dzień 11 (16/08/2020)

Ok. godz. 7.00 rano wylot do Moskwy.

 


Koszt wycieczki ustalany jest każdorazowo po potwierdzeniu ceny biletów lotniczych i rezerwacji miejsc noclegowych w ośrodkach na Ałtaju.

Zabiegi terapeutyczne ustalane samodzielnie:

 • masaże
 • fitobeczki
 • rosyjska bania
 • kąpiele specjalistyczne na bazie adaptogenów Syberii i Ałtaju
 • okłady z wyciągów złóż huminowych
 • zabiegi kosmetyczne na bazie adaptogenów z Syberii i Ałtaju.

 

Odkryj dla Siebie Ałtaj!

*Organizator zastrzega możliwość wprowadzenia korekt w programie, które może elastycznie dopasować do okoliczności i kondycji grupy.

Specjaliści uczestniczący w pracy naukowej z gośćmi:

Walentyna Nikołajewna Burkowa
dyrektor naukowy Instytutu Naukowo-Badawczego BIOLIT

doktor nauk chemicznych, profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademi Nauk.

Jest autorem ponad 100 prac naukowych, 2 monografii, współautorem 11 patentów (m.in. unikalnej technologii wytwarzania wodnych ekstraktów roślinnych) i 24 receptur leczniczych fitofarmaceutyków. Laureat licznych nagród w tym ArchiMed 2002r. za opracowanie programu profilaktycznej i rekonstrukcyjnej medycyny na bazie preparatów naturalnych produkowanych na ekologicznie czystym Ałtaju.

Szerokie zainteresowanie badaniami klinicznymi syberyjskich naukowców zaowocowało zaproszeniem prof. W. Burkowej do Europy, gdzie przy udziale rosyjskiej kadry naukowej jest organizatorem szkoleń dla lekarzy, farmaceutów i studentów studiów medycznych. Szkolenia posiadają akredytację Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku są sygnowane przez Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej.

Larisa Stepanowa Sotnikowa
dr hab. n. med.

doktor habilitowany nauk medycznych, profesor Zakładu Położnictwa i Ginekologii Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego, farmakolog kliniczny, Dyrektor Naukowo-badawczego Centrum Zdrowia Hormonalnego, Prezydent Międzyregionalnej organizacji społecznej “Interdyscyplinarne Stowarzyszenie Specjalistów Medycyny Anti-aging”, Przewodnicząca Międzyregionalnej organizacji publicznej na rzecz ochrony praw pacjenta, „Związek Ekspertów Niezależnych”.

Działalność naukowa:
Obszar zainteresowań naukowych: ginekologia dzieci i młodzieży, endokrynologia ginekologiczna.

Efekty naukowe:
grant Prezydenta Federacji Rosyjskiej nr ММ-3743.2008.7 (wykonawca), 11 artykułów w czasopismach centralnych (rekomendowanych przez Komisję Orzeczeń Najwyższych Federacji Rosyjskiej), 3 patenty rosyjskie.

Działalność edukacyjna, pomoc szkoleniowa:
akredytowane szkolenia wraz z uprawnieniami do wydawania certyfikatu Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku sygnowane przez Ministerstwo Zdrowia RF.

Sotnikow Alexey Alekseevich
prof. dr hab. n. med.

Wieloletni wykładowca chirurgii i anatomii topograficznej dla studentów kierunków medycznych i pediatrycznych SGMU oraz studentów Tomskiego Wojskowego Instytutu Medycznego (TVMI). Prowadził specjalistyczne kursy dla lekarzy – stomatologów, chirurgów, ginekologów i położników. Głównym kierunkiem badań naukowych profesora Sotnikova jest funkcjonalna morfologia zwieracza zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych w zdrowiu i w różnych stanach patologicznych. Rozwinął oryginalne techniki rejestracji aktywności elektrycznej i mechanicznej układu pokarmowego i zwieraczy mięśniowej błony śluzowej przewodu pokarmowego. Jego badania mięśni gładkich w stanie normalnym, w znieczuleniu i po wyłączeniu układu autonomicznego układu nerwowego, na różnych poziomach pozwoliło wytłumaczyć szereg patologicznych stanów i dysfunkcji dróg żółciowych.

W 1986 roku w Tomskim Instytucie Medycznym obronił pracę pt. „Morfologia funkcjonalna zwieracza przewodu żółciowego wspólnego” na stopień kandydata nauk medycznych. W 2002 roku na Nowosybirskiej Akademii Medycznej, obronił dysertację „Anatomia kliniczna przewodów trzustkowych” na stopień doktora nauk medycznych.

Jest autorem ponad 120 prac naukowych, 12 monografii, 5 patentów na wynalazki. Promotor wielu kandydatów nauk medycznych. Rozwinął opatentowany, unikalny sposób resekcji chroniącej gruczoły (wyrostek haczykowaty) w przypadkach martwicy trzustki.

 

A oto wybrane komentarze uczestników wcześniejszych edycji:

Marcin Zając dnia 16 września 2017
Wyjazd na Syberię był niezwykle ciekawą przygodą której nie sposób zapomnieć-)Obcowanie z niepowtarzalną przyrodą z polskim wątkiem historycznym to niesamowite przeżycie-) Ale największą wartością tego wojażu był czynnik ludzki-niesamowici,wspaniali uczestnicy wyprawy-) Pragnę z tego miejsca serdecznie podziękować organizatorom wyprawy ze strony polskiej a także przedstawicielom Biolitu ze strony rosyjskiej za zaangażowanie,troskę, ciepłe oraz życzliwe przyjęcie.

 

Adam Bielicki dnia 17 września 2017
Pobyt w tym ciekawym miejscu jakim niewątpliwie jest Syberia okolice gor na Altaju to piękna przygoda wypełniona atrakcyjnymi obrazami mnóstwem przeżyć. Niespotykane krajobrazy ogromne przestrzenie dzikiej przyrody nienaruszonej cywilizacja ż jednej strony a z drugiej życzliwi mieszkancy i oczywiście wspaniali naprawdę wspaniali uczestnicy naszego naukowo turystycznego wyjazdu.t Takiej atmosfery życzliwości i profesjonalizmu ze strony organizatorów ,wykładowców nie zapomina się i wraca się często w myslach do spedzonych wspólnie chwil.Mam nadzieję że powrot mój do tego miejsca nastąpi również w niedalekiej rzeczywistości Dziękuję wszystkim dzięki którym mogłem tam się znaleźć i spędzić te piękne chwile.Nauka nowego podejścia do wielu aspektów związanych z wlasciwą funkcją naszego organizmu nie była powielaniem stereotypów które jako lekarz znam doskonale .Myślę że dala początek mojej nowej drogi w medycynie takiej która leczy nie szkodzac.

 

Bożena Dracz dnia 18 września 2017
Najlepszym dowodem,na to, że ten wyjazd był wspaniałym przeżyciem naukowo- poznawczym, przyrodniczym, duchowo- geograficznym i uczuciowo- artystycznym, jest to, że nadal tkwimy myślami w tej cudownej syberyjskiej przyrodzie, wśród pól,lasów i potoków. Jesteśmy myślami z ludźmi, których tam spotkaliśmy i z tymi z którymi zaprzyjaźniliśmy się. A właściwie to jest to samo … Największym jednak plusem tego wyjazdu jest przypomnienie sobie jaką wartością jest przyroda i ile można z niej uzyskać dla zdrowia i przyszłości świata.Dlatego Wszystkim Organizatorom,zaangażowanym Ludziom Nauki i Kochanym Uczestnikom z całego serca dziękuję.

Bożena Dracz pełna siły i wigoru po kąpielach pantowych :))

 

Joanna Krych dnia 18 września 2017
Pobyt w tak pięknym miejscu jakim jest Syberia – okolice Ałtaju – zmienia perspektywę na życie. To czas szczególnych doznań, nie tylko ze względu na piękno niepowtarzalnej przyrody lecz przede wszystkim wiedzy tam zdobytej. Jestem pod ogromnym wrażeniem niezwykłej gościnności i serdeczności organizatorów . Sposób organizacji, dobór tematyki – wykładowcy na najwyższym światowym poziomie. Cieszę się , że poznałam niezwykłych ludzi, każdy z innym bagażem doświadczeń – lecz połączyło nas jedno – pragnienie poszukiwania i zdobywania wiedzy. Trafiliśmy do miejsca i ludzi , którzy zechcieli podzielić się swoim dziedzictwem. Szczególnie miłujących przyrodę , szanujących prawa natury ,o których czasem w pogoni za codziennością zdarza nam się zapomnieć.
Mam nadzieję powrócić tam znowu.

 

Krysia Tados dnia 18 września 2017
Minęło już trochę czasu od naszego przyjazdu,a ja ciagle myślami jestem tam -w tym przepięknym miejscu.w którym mogliśmy być
Niezwykły wyjazd i spotkanie niezwykłych ludzi
Wykłady na wysokim poziomie ,prowadzone w ciekawy sposób umożliwiły przyswojenie wiedzy ,która niezależnie od posiadanej specjalizacji napewno znajdzie zastosowanie u naszych pacjentów.
Jestem pod wrażeniem wielkiej skromności ludzi nauki,którzy poświęcili nam czas – niebywałego połączenia ogromu wiedzy i kultury osobistej.
I wszystko to w otoczeniu wspaniałej,wręcz magicznej przyrody,ciszy i majestatu Gór Altaju.
Wielkie podziękowania dla organizatorów za wspaniałe przygotowanie imprezy,która pochłonęła mnóstwo czasu -szczególnie Tobie Halinko i Krzysiu
Wyjątkowe podziękowania dla P.prof.Walentyny Burkowej za otwarte podejscie do projektu i jego realizacje ,za jej zapał i wiedzę i wielka życzliwość dla nas wszystkich.
Dziekuje również Wam -moi towarzysze podrozy za wspólnie spędzony czas,który musi mieć ciąg dalszy -na kolejnej wyprawie .
Czułam odpowiedzialność za to jakim wizerunkiem Polaków goszczonych przez tak życzliwych ludzi będziemy
Po tej wyprawie już wiem -mogę z Wami podróżować choćby na koniec świata -czyli znowu powrócić w Ałtajskie Góry po wiedzę i niezapomniane wspomnienia 🙂

pan i pani dnia 4 grudnia 2017
Pani Krystyno, chyba nigdy nie spotkałem w życiu lekarza tak wyjątkowego jak Pani. Pani podejście oraz zaproponowana terapia spowodowały, że co rano nie drżymy już z żoną o to, czy dziecko obudzi się kaszląc, czy też nie. Inny sposób patrzenia na człowieka, powiedziałbym – inna filozofia leczenia. Niezwykle cieszymy się, że dziecko jest coraz bardziej zdrowe, silne, nie choruje tak często. W zasadzie z naszej apteczki wywaliliśmy całą masę leków – w ich miejsce weszły leki naturalne. Dziękujemy.

 

Izabela Kowacka dnia 19 września 2017
Jeszcze raz dziękuję bardzo za umożliwienie mi wzięcia udziału w szkoleniu na Syberii, w przepięknym ośrodku z cedrowymi domkami, wśród dzikiej przyrody Ałtaju.
Dziękuję pomysłodawczyni zdobywania wiedzy o fitoterapii „ u źródła” oraz organizatorom, którzy zapewnili nam profesjonalne merytorycznie wykłady oraz liczne atrakcje turystyczne i kulturalne.
Wielkie podziękowania dla Pani Profesor Walentyny Nikołajewnej Burkowej z całym zespołem zaangażowanych pracowników oraz pani Halinie Jurkowskiej, za całokształt organizacji, trudy tłumaczenia, uśmiech i cierpliwość.
Piękna kraina Ałtaju, uzyskana bezcenna wiedza na wykładach oraz wspaniali Uczestnicy szkolenia pozostaną na długo w mojej pamięci, a nawiązane przyjaźnie, mam nadzieję, na zawsze.
Pozdrawiam wszystkich „Ałatajczyków” serdecznie i życzę dobrego zdrowia oraz niesłabnącej energii do działania.
Pozostaję z nadzieją na spotkanie za rok w Bosorgino.

 

Katarzyna dnia 23 września 2017
Trochę czasu upłynęło od naszego powrotu z chyba najpiękniejszego miejsca na ziemi nie dotkniętego cywilizacją.Jednak na fali z Ałłtaju z ogromną energią i siłą przywiezioną z dalekiej Syberii każdy dzień upływa jakby delikatnie i przyjemnie.Mam nadzieje
,że taki stan ciała i ducha utrzyma się bardzo długo.Bardzo jestem wdzięczna wszystkim organizatorom naszej wyprawy za trud i wysiłek podjęty w czasie tej podróży.
Szczególnie Pani Profesor Walentynie Nikołajewnej Burkowej , że mimo tylu obowiązków zawodowych potrafiła spędzać z nami czas dzieląc się swoją wiedzą oraz naszej tłumaczce Halince która wszystko trzymała ;;twardą ręką”pozdrawiam wszyskich uczestników i organizatorów.