element dekoracyjny element dekoracyjny 2

Wyjazd na Ałtaj

Unikalny wyjazd na Ałtaj dla lekarzy, farmaceutów i specjalistów naturoterapii

Edycja 2019

W miesiącu sierpniu 2019 Biolit zaprasza na wyjazd na Ałtaj: szlakami żywej wody, czystych jezior, rzek oraz miejsc sprzyjającej energii.
Z uwagi na opóźniony termin organizacji wyjazdu, ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.
Wkrótce poinformujemy o szczegółach i przedstawimy szczegółowy plan wyjazdu.

Zgłoszenia uczestnictwa, oraz informacje pod numerem telefonu: 512 456 315 oraz 501 691 587

Unikalny wyjazd na Ałtaj dla lekarzy, farmaceutów i specjalistów naturoterapii

Przy współpracy z Instytutem Naukowo-Badawczym Biolit zapraszamy na wyjazdy na Ałtaj. Wyjazdy będą dedykowane: dla lekarzy i farmaceutów i naturoterapeutów wraz ze szkoleniami profesorów z Tomskiego Uniwersytetu Medycznego, dla indywidualnych klientów z zajęciami z Medycyny Anti-aging personalizowanej z udziałem profesorów Tomskiego Uniwersytetu Medycznego, wyjazdy kondycyjno-fitoterapeutyczne. Szczegóły wyjazdów już wkrótce. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani prosimy o kontakt telefoniczny +48 512 45 63 15.

 

Edycja 2017

W dniach od 13 do 25 sierpnia 2017 na zaproszenie naszego partnera rosyjskiego Instytutu Naukowo-Badawczego Biolit z Tomska przebywaliśmy na terenach czystego ekologicznie, dziewiczego Ałtaju – miejsca unikalnego pod każdym względem z porażająco piękną, osobliwą przyrodą. Udział w wyjeździe wzięli lekarze, farmaceuci oraz specjaliści naturoterapii z Polski i z zagranicy, przedstawiciele medycyny i dziennikarze NTV.

Program wizyty obejmował kształcenie na kursach medycznych, celem podwyższenia kwalifikacji w ramach rozwoju partnerskich stosunków medycznych organizacji z Polski z naukowcami Instytutu Naukowo-Badawczego Biolit (członkami ROSYJSKIEJ AKADEMII NAUK).

Podczas pobytu w Bosorgino naukowcy syberyjscy podzielili się doświadczeniami z 26cio letniej praktyki zastosowań klinicznych fitoterapii. Szkolenie zakończone zostało wydaniem państwowego certyfikatu w języku angielskim przez akredytowanych organizatorów szkoleń – Syberyjski Państwowy Uniwersytet Medyczny sygnowany przez Ministerstwo Zdrowia RF.

Specjaliści uczestniczący w pracy naukowej z gośćmi:

Walentyna Nikołajewna Burkowa
dyrektor naukowy Instytutu Naukowo-Badawczego BIOLIT

doktor nauk chemicznych, profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademi Nauk.

Jest autorem ponad 100 prac naukowych, 2 monografii, współautorem 11 patentów (m.in. unikalnej technologii wytwarzania wodnych ekstraktów roślinnych) i 24 receptur leczniczych fitofarmaceutyków. Laureat licznych nagród w tym ArchiMed 2002r. za opracowanie programu profilaktycznej i rekonstrukcyjnej medycyny na bazie preparatów naturalnych produkowanych na ekologicznie czystym Ałtaju.

Szerokie zainteresowanie badaniami klinicznymi syberyjskich naukowców zaowocowało zaproszeniem prof. W. Burkowej do Europy, gdzie przy udziale rosyjskiej kadry naukowej jest organizatorem szkoleń dla lekarzy, farmaceutów i studentów studiów medycznych. Szkolenia posiadają akredytację Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku są sygnowane przez Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej.

Larisa Stepanowa Sotnikowa
dr hab. n. med.

doktor habilitowany nauk medycznych, profesor Zakładu Położnictwa i Ginekologii Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego, farmakolog kliniczny, Dyrektor Naukowo-badawczego Centrum Zdrowia Hormonalnego, Prezydent Międzyregionalnej organizacji społecznej “Interdyscyplinarne Stowarzyszenie Specjalistów Medycyny Anti-aging”, Przewodnicząca Międzyregionalnej organizacji publicznej na rzecz ochrony praw pacjenta, „Związek Ekspertów Niezależnych”.

Działalność naukowa:
Obszar zainteresowań naukowych: ginekologia dzieci i młodzieży, endokrynologia ginekologiczna.

Efekty naukowe:
grant Prezydenta Federacji Rosyjskiej nr ММ-3743.2008.7 (wykonawca), 11 artykułów w czasopismach centralnych (rekomendowanych przez Komisję Orzeczeń Najwyższych Federacji Rosyjskiej), 3 patenty rosyjskie.

Działalność edukacyjna, pomoc szkoleniowa:
akredytowane szkolenia wraz z uprawnieniami do wydawania certyfikatu Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku sygnowane przez Ministerstwo Zdrowia RF.

Sotnikow Alexey Alekseevich
prof. dr hab. n. med.

Wieloletni wykładowca chirurgii i anatomii topograficznej dla studentów kierunków medycznych i pediatrycznych SGMU oraz studentów Tomskiego Wojskowego Instytutu Medycznego (TVMI). Prowadził specjalistyczne kursy dla lekarzy – stomatologów, chirurgów, ginekologów i położników. Głównym kierunkiem badań naukowych profesora Sotnikova jest funkcjonalna morfologia zwieracza zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych w zdrowiu i w różnych stanach patologicznych. Rozwinął oryginalne techniki rejestracji aktywności elektrycznej i mechanicznej układu pokarmowego i zwieraczy mięśniowej błony śluzowej przewodu pokarmowego. Jego badania mięśni gładkich w stanie normalnym, w znieczuleniu i po wyłączeniu układu autonomicznego układu nerwowego, na różnych poziomach pozwoliło wytłumaczyć szereg patologicznych stanów i dysfunkcji dróg żółciowych.

W 1986 roku w Tomskim Instytucie Medycznym obronił pracę pt. „Morfologia funkcjonalna zwieracza przewodu żółciowego wspólnego” na stopień kandydata nauk medycznych. W 2002 roku na Nowosybirskiej Akademii Medycznej, obronił dysertację „Anatomia kliniczna przewodów trzustkowych” na stopień doktora nauk medycznych.

Jest autorem ponad 120 prac naukowych, 12 monografii, 5 patentów na wynalazki. Promotor wielu kandydatów nauk medycznych. Rozwinął opatentowany, unikalny sposób resekcji chroniącej gruczoły (wyrostek haczykowaty) w przypadkach martwicy trzustki.

Doktor Sotnikowa wprowadziła nas do pasjonującego świata medycyny anti-aging. Zaprezentowane przez panią doktor przełomowe koncepcje terapii przeciwstarzeniowych przedstawione w postaci cyklu wykładów pozwoliły zrozumieć jak przedłużyć młodość, zadbać o jakość naszego życia w oparciu o unikalną wiedzę o stanie naszych hormonów, mikrobioty jelit, wegetatywnego układu nerwowego, jak uchronić swój organizm przed zgubnym działaniem stresu, o genetyce i znaczeniu boskiego genu u kobiet zwłaszcza w wieku menopauzalnym, co powinniśmy wiedzieć by genotyp naszej rodziny był silny, by zdrowie, mądrość, miłość, praworządność, uczciwość, bohaterstwo było wpisane w korzenie genealogiczne naszej rodziny, silnej rodziny. Te i wiele bezcennych tematów w oparciu o najnowsze doniesienia z międzynarodowych kongresów naukowych dokonały niezwykłych poruszeń wśród uczestników.

Pełny program projektu: Wyjazd na Ałtaj 2017

W trosce o komfort wypoczynku Biolit zarezerwował dla nas unikalny ośrodek utworzony z środków rządowych w miejscowości Bosorgino, który trudny jest do znalezienia na mapie ponieważ położony jest w dziewiczej części Ałtaju. Ośrodek jest samowystarczalny, kuchnia dla gości bazuje na produktach z własnych upraw i hodowli.

Odwiedziliśmy pola uprawne Biolitu, gdzie w cyklu zamkniętym Biolit uprawia i przetwarza surowiec roślinny do preparatów. Firma uprawia wiele roślin, z których część uchwyciliśmy na zdjęciach: łopian większy, jeżówka purpurowa, solanka pagórkowa, brzoza, pięciornik. Ziemia na Ałtaju to czysty czarnoziem. Warto na ten fakt zwrócić uwagę, ponieważ taka gleba nie wymaga działań środków chemicznych do nawożenia. Cały cykl zbioru odbywa się ręcznie. Biolit w tym celu oraz do produkcji zatrudnia ponad 200 osób.

Wróciliśmy z wyjazdu na Ałtaj pełni nowych sił, wiedzy i inspiracji. Zachwyciliśmy się pięknem, które wynika zarówno z nieskażonej natury jak i niepowtarzalnego krajobrazu. Wyprawa ta była nie tylko szansą na poszerzenie swojej wiedzy ale także relaks i głębokie odprężenie. Dla Biolit Europe to także bardzo ważna okazja do pogłębienia relacji naukowych i biznesowych z rosyjskim partnerem – Biolit.

 

 

Translate »