Holistic
Health & Beauty Conference

Edycja 2018

O KONFERENCJI

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa “Holistic Health & Beauty Conference” z udziałem syberyjskich naukowców, to pierwsza tego typu konferencja w Polsce, której celem jest szerzenie wiedzy na temat holistycznego podejścia do zdrowia i urody pacjentów. Tematyka wykładów i prezentacji to m.in zabiegi anti-age, zabiegi z zakresu medical SPA, szeroko pojęta kosmetologia estetyczna, dietetyka i fitoterapia oparta o badania kliniczne syberyjskich ośrodków naukowych.

Holistyka działań w zakresie kosmetologii i medycyny estetycznej to coraz częściej spotykane podejście w nowoczesnych salonach kosmetycznych i klinikach zdrowia i urody. Świadomość szukania rzeczywistej przyczyny i źródła problemu pozwalają na większą skuteczność działań. Pacjenci są coraz bardziej świadomi dostępnych rozwiązań i produktów., nie zapominając o ich pochodzeniu i składzie, na które nierzadko zwracana jest uwaga.

Wyróżnikiem konferencji jest niewątpliwie , połączenie tematyki zdrowia i urody w ujęciu holistycznym. W gronie prelegentów między innymi wystąpią niepodważalne autorytety Uniwersytetu Medycznego w Tomsku (Rosja).

 

DLA KOGO?

Konferencja jest okazją do poznania aktualnych informacji naukowych, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Podczas konferencji będzie możliwość spotkania i rozmowy z wystawcami i partnerami różnych firm.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z promocji dostępnych tylko dla uczestników Konferencji.

Na konferencję zapraszamy lekarzy, kosmetologów, kosmetyczki oraz właścicieli salonów kosmetycznych, lekarzy medycyny estetycznej oraz przedstawicieli sektora Wellness.

Kształt konferencji umożliwia zarówno zaprezentowanie wiedzy eksperckiej i oferty współpracujących firm, interaktywny kontakt z uczestnikami jak również dotarcie do szerszego grona odbiorców, przy pomocy mediów społecznościowych oraz stron internetowych.

 

ORGANIZATORZY:

BIOLIT – Firma Biolit, to prekursor wytwarzania produktów prozdrowotnych na bazie surowców pochodzenia naturalnego z czystych ekologicznie terenów Ałtaju.

Działania firmy Biolit wykraczają poza czuwanie nad zbiorem i uprawą surowców, produkcję i dystrybucję naturalnych suplementów diety opartych o unikalne w skali Europy wodne ekstrakty roślinne. W poszukiwaniu optymalnych sposobów wykorzystania dobrodziejstw natury współpracuje z Uniwersytetami, ośrodkami badawczymi i indywidualnymi naukowcami.

Wśród strategicznych, naukowych partnerów firmy Biolit znajduje się Syberyjski Państwowy Uniwersytet Medyczny w Tomsku, który jest jedną z wiodących medycznych uczelni Rosyjskiej Federacji. Ponadto firma Biolit dzieli się wiedzą i badaniami naukowymi. Swoją misję edukacyjną realizuje również poprzez liczne wykłady, szkolenia, współpracę z ośrodkami naukowymi w Polsce, a także biorąc udział w licznych targach , seminariach dla lekarzy i farmaceutów, konferencjach międzynarodowych, a od niedawna także za pomocą mediów społecznościowych. Promuje holistyczne podejście do zdrowia ludzkiego.

MISJA FIRMY:
Holistyczne działanie skierowane ku umacnianiu zdrowia ludzkiego przy zastosowaniu wyłącznie naturalnych surowców.

Stowarzyszenie BIOTA – Stowarzyszenie lekarzy polskich, farmaceutów oraz profesorów tomskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Instytutu BIOLIT.

 

PRELEGENCI:

mgr Sara Winkler

Kosmetolog, doktorantka w Katedrze i Zakładzie Technologii Środków Leczniczych, Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Prowadzi badania naukowe nad fosfolipidowymi nośnikami we współczesnych kosmetykach i lekach. Założycielka marki Cares Body – ekologicznych kosmetyków naturalnych. Sama tworzy i opracowuje receptury swoich kosmetyków oraz szkoli z zakresu oceny bezpieczeństwa wyrobów kosmetycznych.

Wykładowca uczelni wyższych, autorka i współautorka kilkudziesięciu prac naukowych, opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych. Czynna uczestniczka licznych konferencji z zakresu farmacji, kosmetologii i medycyny estetycznej. Systematycznie rozszerza swoją wiedzę na temat surowców kosmetycznych i metod badawczych.

 

Profesor dr hab. n. chem. Walentyna Nikołajewna Burkowa

Generalny dyrektor Instytutu Naukowo-Badawczego Biolit z Tomska RF, doktor nauk chemicznych, profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademii Nauk. Jest autorem ponad 100 prac naukowych, 2 monografii, współautorem 11 patentów (m.in. unikalnej technologii wytwarzania wodnych ekstraktów roślinnych) i 24 receptur leczniczych fitofarmaceutyków.

Laureat licznych nagród w tym ArchiMed 2002r. za opracowanie programu profilaktycznej i rekonstrukcyjnej medycyny na bazie preparatów naturalnych produkowanych na ekologicznie czystym Ałtaju.

Od 30 lat prowadzi badania w tym kliniczne nad działaniem substancji czynnych pochodzenia roślinnego i organicznego na organizm człowieka.
Szerokie zainteresowanie badaniami klinicznymi syberyjskich naukowców zaowocowało zaproszeniem prof. W. Burkowej do Europy, gdzie przy udziale rosyjskiej kadry naukowej jest organizatorem szkoleń dla lekarzy, farmaceutów i studentów studiów medycznych. Szkolenia posiadają akredytację Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Tomsku są sygnowane przez Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej.

 

Dr hab. nauk medycznych, profesor nadzwyczajny Sotnikova Larisa Stepanovna

Profesor Zakładu Położnictwa i Ginekologii Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego, farmakolog kliniczny, ginekolog, endokrynolog, mamolog, specjalista. Dyrektor Naukowo-badawczego Centrum Zdrowia Hormonalnego Prezydent Międzyregionalnej organizacji społecznej “Interdyscyplinarne Stowarzyszenie Specjalistów Anti-aging Medycyny”. Przewodnicząca Międzyregionalnej organizacji publicznej na rzecz ochrony praw pacjenta ‘Związek Ekspertów Niezależnych’. Nagrodzona w 2017r. przez Ministerstwo Zdrowia RF , nagrodą państwową „Gwiazda Rosyjskiej Ginekologii”, za „Wkład w praktyczne zastosowanie rosyjskiej innowacji”.

Obszar zainteresowań naukowych: ginekologia dzieci i młodzieży, endokrynologia ginekologiczna.
Efekty naukowe: grant Prezydenta Federacji Rosyjskiej nr ММ-3743.2008.7 (wykonawca), 11 artykułów w czasopismach centralnych (rekomendowanych przez Komisję Orzeczeń Najwyższych Federacji Rosyjskiej), 3 patenty rosyjskie.

 

Profesor doktor nauk medycznych Sotnikov Alexey Alekseevich

Absolwent Tomskiego Uniwersytetu Medycznego, kontynuując studia podyplomowe, w 1988 zostaje profesorem nadzwyczajnym, a w 2003 profesorem zwyczajnym, pracując na wydziale chirurgii operacyjnej i anatomii topograficznej Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego(SGMU).

Głównym kierunkiem badań naukowych profesora Sotnikova jest funkcjonalna morfologia zwieracza zewnątrzwątrobowych dróg żółciowych w zdrowiu i w różnych stanach patologicznych. Rozwinął oryginalne techniki rejestracji aktywności elektrycznej i mechanicznej układu pokarmowego i zwieraczy mięśniowej błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Aleksej Sotnikov jest autorem ponad 120 prac naukowych, 12 monografii, 5 patentów na wynalazki. Promotor wielu kandydatów nauk medycznych.
Rozwinął opatentowany, unikalny sposób resekcji chroniącej gruczoły (wyrostek haczykowaty) w przypadkach martwicy trzustki.

Laureat nagród uniwersytetów medycznych, Administracji Obwodu Tomskiego i Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej (2003).
Współautor badań i opracowań naukowych:
„Kliniczne aspekty cech naczyń krwionośnych i nerwowych kompleksu brodawkowatego sutka u kobiet”,
„Nowotwory gruczołów mlecznych (chirurgia)”,
„Rekonstrukcyjne chirurgiczne operacje(metody)”,
„Gruczoły mleczne” ( fizjologia)”.

A.A. Sotnikov, O.L. Minaeva; Syberyjski Państwowy Uniwersytet Medyczny (Tomsk), publikowane w Medical Journal w 2008r.

 

Dr Adam Bielicki

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, specjalista ginekolog położnik, absolwent międzynarodowej specjalizacji medycyny przeciwstarzeniowej Anti-Age Medicine Specialization.

Uczestnik wielu konferencji endokrynologicznych, żywieniowych, medyczny konsultant turnusów odchudzających oraz autor indywidualnych terapii przeciwstarzeniowych, doświadczony manager ochrony zdrowia.

 

Dr hab. n.farm. Sławomir Wilczyński

Kierownik Katedry i Zakładu Podstawowych Nauk Biomedycznych, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.
Kierownik i wykonawca prac badawczo-rozwojowych w projektach krajowych i międzynarodowych. Ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań z zakresu farmacji, kosmetologii i bioinżynierii. Łączy wiedzę teoretyczną z jej praktycznym zastosowaniem. Autor patentów i zgłoszeń patentowych.Autor licznych publikacji naukowych w cenionych światowych wydawnictwach posiadających Impact Factor. Redaktor naczelny „Aestetica” oraz Członek rady naukowej „Świat Medycyny i Farmacji”, a także Redaktor gościnny w czasopismach z IF. Członek Towarzystw Naukowych. Kierownik działu farmacji szpitalnej.

 

Dr Anna Stolecka-Warzecha

Od 2017 r. Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Podstawowych Nauk Biomedycznych Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W latach 2005-2017 Asystent w Zakładzie Fizjologii, Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Fizjolog żywienia i sportu. Koordynator i założyciel studiów podyplomowych: Trener Zdrowego Stylu Życia w AWF w Katowicach.

Szkoleniowiec z zakresu fizjologii wysiłku i dietetyki na Ministerialnych kursach instruktorskich i trenerskich. Czynny dietetyk sportowy i kliniczny w szpitalu GeoMedical w Katowicach. Ukończone studia podyplomowe: Żywienie i suplementacja osób aktywnych fizycznie.
Autor i współautor wielu publikacji naukowych. Instruktor kitesurfingu, windsurfingu, snowboardu, fitness i żeglarstwa. Instruktor odnowy biologicznej.
Ukończone studium pedagogiczne. Szkoleniowiec z zakresu udzielania pierwszej pomocy u dzieci i osób dorosłych.

 

Lek. dent. M. Sc. Tomasz Śmigiel

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz trzyletnich studiów podyplomowych na Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie napisanie i obrona pracy naukowej pozwoliły mu sięgnąć po tytuł Master of Science in Oral Implantology. Współzałożyciel elitarnego stowarzyszenia Implant Masters Poland.

Współtwórca i redaktor naczelny jednego z pierwszych na świecie, a pierwszego w historii polskiej stomatologii, magazynu dotyczącego tzw. stomatologii cyfrowej – „International Magazine of Digital Dentistry CAD/CAM”. Wykładowca i autor wielu publikacji w kraju i za granicą.

Uczestnik ponad 120 kursów i szkoleń, w tym m.in. w Bostonie, Seatle, Madrycie, Aktywny członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

 

Dr n. o zdr. Ewa Szmaj-Kupny

Doktor nauk o zdrowiu, magister kosmetologii, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wieloletni wykładowca akademicki, szkoleniowiec i niezależny ekspert w dziedzinie kosmetologii. Adiunkt w Katedrze Kosmetologii na Wydziale Medycznym GWSH im. W. Korfantego w Katowicach oraz twórca i koordynator studiów podyplomowych: Kosmetologia holistyczna. Właścicielka firmy Kosmetologia praktyczna dr Ewa Szmaj, w której podstawą jest indywidualne i holistyczne podejście do Klienta. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Medycyny Estetycznej. Uczestniczka licznych szkoleń, konferencji i sympozjów z zakresu dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii. Autorka licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych, ekspert portalu Silesia Dzieci oraz ABC Zdrowie.

 

Prof. dr hab. Ewa Solarska

Kierownik Pracowni Żywności Ekologicznej w Katedrze Biotechnologii, Mikrobiologii i Żywienia Człowieka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Jest autorką i współautorką ok. 120 publikacji i monografii, zrealizowała ok. 30 projektów badawczych.

Za swoje zasługi naukowe Profesor otrzymała odznaczenia międzynarodowe i nagrody krajowe m.in.; nagrodę PAN za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych, dwukrotnie nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za opracowanie i upowszechnienie ekologicznych technologii uprawy chmielu i nowych bioproduktów.

 

Mgr Urszula Leiss

Coach, filolog. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Coaching i Mentoring (akredytacja Izby Coachingu). Absolwentka kursu Action Learning u legendarnego Jacka Jakubowskiego „Jack” w Tropie. Uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów. Od 20 lat prowadzi własną firmę i angażuje się w działania na rzecz innych.

Wśród jej klientów są Metropolis, Life in Mobile, Mary Kay Cosmetics, Voith, Businesslink Katowice, Fozz, 3a.pl, Grupa Leader, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego, Play, Humanitas. Ponad 1000 udokumentowanych godzin coachingowych. Najczęściej pracuje z właścicielami firm, członkami zarządów, menadżerami, grupami sprzedażowymi. Autorka innowacyjnego warsztatu pracy ze stresem w oparciu o pracę z ciałem technikami samoobrony. Zakres pracy to business coaching, coaching kariery, action learning, team coaching, warsztaty komunikacyjne, warsztaty pracy z przekonaniami. Głęboko wierzy, że każda najmniejsza zmiana w nas samych powoduje zmianę w otoczeniu. I jest to nasz rzeczywisty wpływ na otaczający świat.
Jej motto „Nawet najmniejszy kamyk jest w stanie poruszyć ogromną lawinę”.

 

Homeopata, irydolog Andrzej Podlasin

Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Komplementarnej, Kanclerz/wykładowca w Międzynarodowej Akademii Medycyny Komplementarnej, Czł.Ukraińskiego Towarzystwa Akupunktury i Refleksoterapii, Międzynarodowa Akademia Medycyny Wschodu w Kijowie, Pomorska Szkoła Homeopatii Klasycznej w Gdyni, Szkoła Homeopatii Klinicznej i Homotoksykologii w Łodzi,
Międzynarodowy Instytut Medycyny Naturalnej „Weda” w Poznaniu – Irydologia i Technik Medycyny Naturalnej, Międzynarodowa Akademia Medycyny Komplementarnej – Informoterapeuta, Elektropunktura, Medycyna Energoinformacyjna, Zielarz-Fitoteraputa. Mistrz Naturopata – Śląska Izba Rzemieślnicza, Instytut Irydologii w Radomiu – Irydologia, Europejskie Studium Zawodowe – irydologia. MED – Mikroskopowe Badanie Żywej Kropli Krwi, Medycyna Komórkowa. Homeopata, Irydolog, Naturopata, Autor książki pt. „Homeopatia i nie tylko” oraz „Homeopatia i nie tylko, w medycynie, nauce, religii”.

 

Adw. dr Marek Stańko

Adwokat. Izba Adwokacka w Katowicach. Partner w Kancelarii Adwokatów Stańko i Partnerzy. Pracownik naukowy w Katedrze Prawa Rolnego i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Sędzia w Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie (od 1992), sędzia w Wydziale Cywilnym katowickiego Sądu Okręgowego (1999- 2006). Wizytator sądowy w sprawach cywilnych i unijnych.Przez wiele lat współpracował jako ekspert w komisjach sejmowych, między innymi w pierwszej komisji samorządu terytorialnego, kierowanej przez Profesora Waleriana Pańko. Jest również autorem wielu ekspertyz prawnych, dotyczących samorządu terytorialnego, planowania przestrzennego, prawa rolnego i prawa żywnościowego. Od 2006 r. prowadził indywidualną Kancelarię Radcy Prawnego. Będąc członkiem Stowarzyszenia Polskich Prawników Agrarystów specjalizuje się w prawie rolnym i prawie żywnościowym. Współautor książek z zakresu prawa rolnego i gospodarki nieruchomościami. Swoje prace publikuje w czasopismach naukowych,krajowych oraz zagranicznych. Współautor komentarza do kodeksu cywilnego pod red. M.Habdas i M. Frasa.

 

PROGRAM KONFERENCJI

Dzień I (10.11.2018) COSMETOLOGY & ANTI AGE

9:00 – Rejestracja

9:30 – 10:00 – Inauguracja (Uroczyste powitanie gości i prelegentów, przedstawienie prelegentów i programu konferencji)

10:00 – 11:30 Prof. dr hab. n. chem. Walentyna Nikolajewna Burkowa
Temat wykładu: Adaptogeny i fitokosmetyki Instytutu Biolit w badaniach klinicznych dla zachowania aktywnej długowieczności .

11:30- 12:00 Dr hab. n.farm. Sławomir Wilczyński
Temat wykładu: Ilościowa analiza skuteczności kosmetyków

12:00 – 12:30 Przerwa kawowa

12:15 – 13:45 Prof. nad. dr hab. n. med. Sotnikova Larisa Stepanovna
Medycyna anti-age w korekcji zmian hormonalnych. Zmiany proliferacyjne piersi – niehormonalne środki pochodzenia naturalnego w badaniach klinicznych syberyjskich naukowców.

13:46 – 14:45 Prof. dr n. med. Sotnikov Alexey Alekseevich
Temat wykładu: Jak zachować zdrowe piersi? Patologia sutka – zmiany zapalne i proliferacyjne.

14:45-15:15 Przerwa kawowa

15:15 – 15:45 dr n. o kult. fiz. Anna Stolecka-Warzecha
Temat wykładu: Nutrikosmetyki – wsparcie dla diety.

15:45 – 16:15 lek. dent. M. Sc. Tomasz Śmigiel – klinika stomatologiczna Śmigiel Implant Master Clinic.
Temat wykładu: Z kopciuszka w księżniczkę, z wieśniaczki w damę – czy to w ogóle jest możliwe? Czyli metamorfozy w stylu high art | Stomatologia estetyczna.

16:15 – 16:30 Dyplomowany naturopata Justyna Podlasin-Rostocka
Temat wykładu: Zastosowanie homeopatii w gabinecie kosmetologii i medycyny estetycznej.

16:30 – 16:45 Homeopata, irydolog Andrzej Podlasin | Prezes Międzynarodowej Akademii Medycyny Komplementarnej
Temat wykładu: Irydologia jako holistyczne narzędzie diagnostyczne.

16:45 – 17:15 dr n. o zdr. Ewa Szmaj – Kupny
Temat wykładu: Kosmetologia holistyczna w praktyce.

17:15 – 17:45 mgr Ziemowit Wójcik
Temat wykładu: Zabiegi estetyczne jako szczególne świadczenia zdrowotne w świetle prawa.

18:00 – Kolacja VIP/Indywidualne sesje i konsultacje z prelegentami.

 

Dzień II (11.11.2018) COSMETOLOGY & NUTRITION

9:00 – Rejestracja

9:30 – 9:45 -Rozpoczęcie

9:45 – 11:00 prof. dr hab. n. chem. Walentyna Nikolajewna Burkowa
Temat wykładu: Nowe podejście do odbudowy mikrobioty jelit.

11:00 – 12:30 prof. nadzw. dr hab. n. med Sotnikova Larisa Stepanovna
Temat wykładu: Naturalne immunomodulatory w zakresie badań syberyjskich naukowców. System odpornościowy, a medycyna anti-age.

12:30 – 12:45 Przerwa kawowa

12:45 – 13:15 Zabieg pokazowy firmy Biolit, mgr Halina Jurkowska
Temat wykładu: Nowoczesne zabiegi w kosmetologii z wykorzystaniem preparatów z ekstraktami roślinnymi.

13:15 – 14:15 dr n. med. Adam Bielicki
Temat wykładu: Znaczenie mikrobioty w powstawaniu i leczeniu zaburzeń metabolicznych.
Premiera książki “ Ałtajskie zdrowie. Fitoterapia znana i nieznana.“

14:15 – 14:30 Przerwa kawowa

14:30 – 15:00 prof. dr hab. Ewa Solarska
Temat wykładu: Probiotyczna żywność dla utrzymania dobrego zdrowia.

15:00 – 15:30 mgr Urszula Leiss
Temat wykładu: Obszary odpowiedzialności w procesie komunikacji z pacjentem.

15:30 – 16:00 adw. dr Marek Stańko
Temat wykładu: Leki, „paraleki” i suplementy diety w ujęciu prawnym.

 

DATA, MIEJSCE: 10-11 listopada 2018, Hotel Poziom 511 Ogrodzieniec

ILOŚĆ MIEJSC: 80-100

ADRESACI KONFERENCJI: Lekarze, kosmetolodzy i właściciele salonów kosmetycznych, salonów medycyny estetycznej oraz Wellness, lekarze medycyny estetycznej, dermatolodzy, biotechnolodzy, lekarze ginekologii, farmaceuci, studenci medycyny i kosmetologii.