Problemy przy zaburzeniach metabolizmu – dr Adam Bielicki, lekarz ginekolog (Międzynarodowy Zespół Ekspertów)

Dzisiaj chciałbym się z Państwem podzielić doświadczeniami Ośrodka Revital /www.revital.pl/ w zakresie wykorzystania niektórych preparatów produkowanych przez BIOLIT w odchudzaniu i stabilizcji gospodarki hormonalnej.

Prowadząc ośrodek odchudzający od 20 lat obserwowałem reakcje organizmu na różne rodzaje diet w połączeniu z wysiłkiem fizycznym.W ostatnich dwóch latach wprowadziłem w terapiach odchudzających preparaty Biota Complex: Biota 1 i Biota 2, Toksidont Maj w połączeniu z Populinem.

Populin wyciąg z kory osiki celem wykluczenia z przewodu pokarmowego zbędnych grzybów pasożytów i nadmiaru niekorzystnych bakterii. Preparat Toksidont Maj oprócz walorów odżywczych dla bioty celem oczyszczenia organizmu z toksyn zgromadzonych w czasie codziennego życia. Biota to zasiedlenie korzystnych bakterii z dostarczeniem prebiotyku / inuliny z korzenia łopianu// razem symbiotyk. Schemat ten ma na celu stabilizacje bioty przewodu pokarmowego i usuniecie toksyn z organizmu. Dodatkowe włączenie Kąpieli Skipidarnych (terapia prof. Zalmanowa) aktywizuje układ limfatyczny. To z kolei ułatwia pozbycie się wydzielanych toksyn, które destabilizują gospodarkę hormonalną organizmu.

Oparliśmy ten schemat w naszej terapii odchudzającej na spostrzeżeniu, iż destabilizacja flory bakteryjnej z wzrostem ilości Firmikutów to znaczne zwiększenie wchłanianych ilości kcal z z zmniejszeniem kaloryczności stolca, a co za tym idzie skłonności do nadwagi przy wysokokalorycznych pokarmach. Toksyny różnego rodzaju, parabeny powodują destabilizacje w działaniu i produkcji hormonów. To skutkuje zaburzeniami metabolizmu z cała gamą zdarzeń dające końcowy efekt w postaci nadwagi.

Destabilizacja bioty z wzrostem bakterii gram ujemnych, cyjanobakterii z równoczesnym rozszczelnieniem jelita to możliwość wchłaniania liposacharydu LPS, zaburzającego gospodarkę glukozy, trójglicerydów z pojawieniem się insulinooporności. Nasze obserwacje są bardzo obiecujące, dostarczają informacji, iż pacjenci stosujący schemat z wykorzystaniem preparatów roślinnych łatwiej tracą nadmiar kilogramów z stabilizacją metabolizmu. Równoczesne osiągnięcie w postaci stabilizacji gospodarki hormonalnej to normalizacja wielu procesów na poziomie komórkowym. Oczywiście wielu pacjentów wymaga indywidualnego podejścia z koniecznością wykorzystania preparatów regenerujących wątrobe /Hepatobiol/ czy tez stymulacji hormonalnej Klimatonem czy tez Polikawinem. Decyzje te podejmowane są jednak po dokładnej analizie badań dodatkowych i stanu klinicznego w czasie pobytu w naszym ośrodku.

Sulinowy Dom „Revital”
ul. M.Konopnickiej16
78-449 Borne Sulinowo.

 

Szanowni Państwo!
Powyższy materiał nie stanowi porady o charakterze medycznym, stanowi wyłącznie treść informacyjną i w rozumieniu obowiązujących przepisów prawnych nie może być traktowany jako specjalistyczna porada medyczna, diagnoza lub instrukcja w zakresie leczenia; ponadto nie może stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

www.revital.pl