Prewencja w chorobach gruczołu krokowego

Łagodny przerost gruczołu krokowego – prewencja z fitoterapią Biolit.

Łagodny przerost gruczołu krokowego charakteryzuje się jego nieprawidłowym powiększeniem Łagodny przerost prostaty  rozwija się z gruczołowych tkanek nabłonkowych i towarzyszy mu tworzenie się węzłów (jednego lub więcej), które ostatecznie zwiększają objętość i ściskają narządy otaczające gruczoł, zwężając cewkę moczową. To z kolei prowadzi do rozwoju w nich procesów zapalnych. Naturalna, związana z wiekiem z reguły po 40 roku życia, zmiana gospodarki hormonalnej, wiąże się ze stopniowym spowolnieniem procesów metabolicznych w organizmie. Nagromadzenie w tym czasie metabolitów testosteronu jest główną przyczyną rozwoju patologii i procesów zapalnych narządów miednicy, w szczególności gruczołu krokowego. Częstość występowania łagodnego przerostu gruczołu krokowego sięga 50% u mężczyzn po 50. roku życia, wzrastając w kolejnych grupach wiekowych. Uważa się, że z czasem rozwija się u 85% mężczyzn. Łagodny przerost gruczołu krokowego NIGDY nie ustępuje samoistnie, jest postępujące i może być śmiertelne. We wczesnych stadiach rozwoju łagodnego przerostu gruczołu krokowego z reguły przebiega on bezobjawowo, dlatego mężczyźni powyżej 40 roku życia powinni być raz w roku badani przez specjalistę. Aby zmniejszyć nacisk wywierany przez gruczoł krokowy na ściany pęcherza moczowego i cewki moczowej, przepisywane są leki, które powinny normalizować stan hormonalny pacjenta. Farmakoterapia ma wiele przeciwwskazań i skutków ubocznych.

Zdiagnozowany wcześniej łagodny przerost prostaty  jest uleczalny i nie wymaga operacji. Niestety  do lekarza zgłaszają się pacjenci w zaawansowanym stadium choroby, której leczenie wiąże się z dużymi trudnościami. W celu zapobiegania i kompleksowej terapii  łagodnego przerostu gruczołu krokowego firma Biolit z Ałtaju opracowała specjalny program „ Prostadont Kompleks”.  Związki czynne z roślin zawartych w produktach  „Prostadont Kompleks”  działają przeciwzapalnie i antyseptycznie na układ moczowo-płciowy; wpływają na prawidłowe ukrwienie narządów wewnętrznych, normalizują diurezę, zapobiegają tworzeniu się kamieni moczowych, pomagają w utrzymaniu potencji w starszym wieku; mają działanie tonizujące, utrzymują prawidłową odporność organizmu szczególnie przy wpływie   niekorzystnych czynników środowiskowych.

W skład zestawu wchodzą następujące produkty:

Nasiona łopianu– zawierają glikozydy: arctininę, arctigeninę (do 5%), które wykazują działanie cytostatyczne, utrzymują prawidłowy podział komórek, którego podstawą jest apoptoza (samozniszczenie komórek nowotworowych).

Urolizynzwiązki czynne z roślin działają moczopędnie, w kontroli stanów zapalnych, utrzymują prawidłowy  metabolizm minerałów, optymalizują wydolność czynnościową nerek, rozpuszczają sole (moczany, szczawiany, fosforany), regulują pH moczu, prewencyjnie przy zapobieganiu tworzenia się kamieni moczowych.

Toksidont maj pluswodny ekstrakt korzenia łopianu z dihydrokwercetyną. Korzeń łopianu zawiera asparaginę, która ma działanie cytostatyczne, utrzymuje prawidłowy podział komórek i wpływa na apoptozę (rozpoczyna proces samozniszczenia komórek nowotworowych). Antytoksyczne działanie ekstraktu uzasadnione jest wysokim procentem zawartej w nim inuliny, która adsorbuje i usuwa z organizmu toksyny, metale ciężkie, radionuklidy, jednocześnie aktywując wszystkie narządy układu wydalniczego organizmu.

Hepatobiol- skład stanowią zmielone nasiona ostropestu z łuską i ekstrakt z młodych pędów zielonego owsa. Związki czynne posiadają wyraźne działanie hepatoprotekcyjne, przeciwutleniające i immunomodulujące, utrzymują prawidłową  antytoksyczną funkcję wątroby, która aktywnie uczestniczy w metabolizmie hormonów.

ZARYS TERAPII PROFILIAKTYKI I WSPARCIA LECZENIA

Zalecany schemat zapobiegania i kompleksowej terapii łagodnego przerostu gruczołu krokowego:

  • Nasiona łopianu – 3 kapsułki 3 razy dziennie przez 4 tygodnie
  • Toksidont maj plus– 1 łyżeczka 3 razy dziennie przez 4 tygodnie
  • Hepatobiol– 3 kapsułki 3 razy dziennie przez 4 tygodnie
  • Urobiol– 1 łyżeczka 3 razy dziennie przez 4 tygodnie
  • Urolizin– 1 łyżeczka 3 razy dziennie przez 4 tygodnie

Wszystkie rekomendowane środki są stosowane  jednocześnie!

Do zapobiegania łagodnemu przerostowi gruczołu krokowego – 1 kurs rocznie (4 tygodnie).

Z diagnozą łagodnego przerostu gruczołu krokowego – 2 kursy z rzędu 1 lub 3 raz w roku ( min.8 tygodni).

* Nie należy stosować w obecności dużych kamieni (powyżej 0,5 cm) w nerkach, pęcherzu i/lub woreczku żółciowym.

WAŻNE INFORMACJE

Działanie związków czynnych Prostadont Kompleks poparte jest licznymi badaniami klinicznymi przeprowadzonymi w:

  1. Centrum konsultacyjne i medyczno-diagnostyczne Państwowej Instytucji Edukacyjnej Wyższego Szkolnictwa Zawodowego Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego Roszdrav; Centrum Medycyny Korporacyjnej; “SibMedCentre” LLC;
  2. Państwowy Instytut Badawczy Onkologii, TSC SB RAMS, Tomsk;
  3. Naukowców: Voitenko W. I. urolog Centrum Medycyny Korporacyjnej SibMedCentre LLC; Tsayder D.V., onkolog, główny lekarz Centrum Medycyny Korporacyjnej SibMedCentre LLC; Tuzikov S.A., doktor nauk medycznych , Państwowy Instytut Badawczy Onkologii, TSC SB RAMS, Tomsk; Polszczuk T.W., onkolog, Państwowy Instytut Onkologii, Tomsk Centrum Naukowe Syberyjskiego Oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych, Tomsk; Shalovai A.A., profesor nadzwyczajny, dr hab. n med. Klinika onkologii, Tomsk.

Nie czekaj, zapobiegaj a życie w długowieczności będzie przyjemne i radosne.