Z korzyścią dla stawów i mięśni.

Esobel co to? I jak go wykorzystać dla zdrowia stawów i mięśni.

Każdy z nas pragnie zachować zdrowe stawy i mięśnie do późnej starości. Za najskuteczniejszą metodę  uzdrowiskową uznawana jest terapia błotna.

Biorąc pod uwagę zdrowie układu mięśniowo-szkieletowego, „Biolit” oferuje  wykorzystanie ekstraktów z borowiny do m.in masażu. Badania składu borowin  przeprowadzono w Instytucie Chemii i Nafty Syberyjskiego Oddziału Akademii Nauk i rozpoczęły się one nieprzypadkowo w latach 80. W tym czasie za granicą prężnie rozwijała się nauka o pochodzeniu paliw kopalnych – geochemia organiczna. Instytut postanowił otworzyć inicjatywny temat badania materii organicznej osadów morskich i jeziornych, które są obiecującymi źródłami do powstawania ropy. W tym okresie czasu geologicznego osady jeziorne są ogromnym źródłem substancji biologicznie czynnych, które mogą pomóc człowiekowi w wielu obszarach. Pozostało niewiele: nauczyć się izolować te substancje z błota w czystej postaci, badać ich skład i wpływ na zwierzęta, badać bezpieczeństwo (toksyczność ostra i przewlekła, alergenność, mutagenność, teratogenność), ustalać dawkowanie i opracować  technologiczną formułę pozyskiwania , a wreszcie przeprowadzić badania kliniczne. Był to obiecujący, ale kosztowny projekt, który ciągnął się przez wiele lat. W laboratorium biogeochemii pod kierunkiem założyciela Biolit, prof. W.N. Burkova wszystkie zadania były rozwiązywane stopniowo, ponieważ chronicznie brakowało pieniędzy na testy. Na pierwszym etapie naukowcy nauczyli się izolować „substancję czynną” błota – borowiny. Prosty i skuteczny sposób na jego uzyskanie został opatentowany. W tym aktywnie pomagali nam pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Tomsku pod kierunkiem profesora A.S. Saratikowa, ówczesnego szefa. działu farmakologii. W trakcie badań wodnego ekstraktu  borowiny odkryto jego działanie m.inn   przeciwutleniające. Błoto- borowinowe było szczególnie dokładnie badane pod kątem obecności substancji rakotwórczych i innych szkodliwych substancji (herbicydy, pestycydy, metale ciężkie, zanieczyszczenia mikrobiologiczne). Z tego powodu obiekt (słone jezioro) do wydobywania borowiny wybrano z dala od terenów przemysłowych i osiedli, po uprzednim oszacowaniu zasobów borowiny. Po 10 latach zakończono cały niezbędny zestaw prac, a środek o nazwie esobel (wyciąg z Soli Białek Lipidów) otrzymał prawo do życia w kremach i maściach.

CIEKAWOSTKI

Esobel  zawiera kompleks substancji biologicznie czynnych, mineralnych i organicznych. Esobel szybko stał się popularny wśród fizjoterapeutów znanego sanatorium „Przylesie” (Togliatti), Instytutu Traumatologii Odtwórczej (Prokopiewsk) i wielu innych instytucji medycznych i zdrowotnych.

Siedmiopalecznik błotny posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antybakteryjne i regenerujące.  To właśnie ta kombinacja ma maksymalne działanie korzystne na stawy i mięśnie. Jego stosowanie można połączyć z  przyjemnym masażem, który można wykonać samemu w domu na obszary, które są objęte dyskomfortem.  Zabiegi pomocne dla zdrowia mięśni, stawów, kręgosłupa, stawów  a także po urazach. Ponadto krem ​​polecany jest  wspomagająco dla utrzymania  prawidłowej kondycji  skóry regeneracji  rozstępów (rozstępów skóry na brzuchu, udach, klatce piersiowej, powstałych w wyniku szybkiego wzrostu, otyłości, ciąży), w walce z cellulitem. W dzisiejszej dobie  częstym problemem nawet u młodych osób  jest nadwaga. Czasami wolimy zachować nadwagę bojąc się efektu obwisłej, pomarszczonej skóry i  związanych z tym zjawiskiem zabiegów chirurgicznych, co oczywiście skutkuje pogarszaniem zdrowia, gdyż każda nadwaga to szereg powiązanych ze sobą skutków powstawania poważnych chorób. Dlatego związki czynne z  Esobel będą pomocne w utrzymaniu kondycji skóry podczas terapii odchudzania. W nadwadze, która doprowadziła do obciążenia układu kostno-stawowego, będą pomocne.

Możesz stworzyć swoje domowe sanatorium i codzienną troską o swoje ciało i cały organizm wspomagać się z naturalnymi adaptogenami Biolitu zawartymi w licznych produktach. Dla wsparcia układu kostno-stawowego możesz krem Esobel z siedmiopalecznikem błotnym połączyć z suplementem diety o pochodnej nazwie Esobel-art. z korzystnym składem na  układ kostno-stawowy składem w postaci:

  • artrotin z chrząstki głowonogów( wspomaga zachować prawidłowy stan tkanki chrzęstnej, utrzymać prawidłowe wytwarzanie maziowych powierzchni ślizgowych i płynów stawowych)
  • żywica kadzidłowca (pomaga utrzymać zdrowe i sprawne stawy)
  • łopian (pomaga utrzymać zdrową skórę i kości)
  • mangan (przyczynia się do utrzymania zdrowych kości i pomaga w prawidłowym tworzeniu tkanek łącznych, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym)
  • molibden (przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu aminokwasów siarkowych).

Ten duet Esobel-art. dedykowany dla zdrowia stawów i tkanki łącznej a wraz z kremem Esobel z siedmiopalecznikiem błotnym nagrodzony również w Polsce w 2018r   na Międzynarodowym Kongresie  Diabetica Expo.

*1.Burkova W.N., Wengerowskij A.I., Opalinskaja A.M.  Właściwości antyoksydacyjne i aktywność biologiczna lipidów współczesnych osadów jeziornych o różnej genezie. Preprint oddziału syberyjskiego Akademii Nauk w ZSRR. – Tomsk, 1988. – 39 str.

2.Burkova W.N., Wengerovskij A.I., Pauls O.W., Cziuczalin W.S., Saratikow A.S. Lipidy ze śluzu błota iłowo-siarczkowego jako środki hepatoprotekcyjne // Zagadnienia balneologii, fizykoterapii i gimnastyki leczniczej. – 1988. – № 5. – S. 46-49.

3.Burkova W.N., Wengerowskij A.I., Pisarewa S.I., Saratikow A.S. Właściwości antyoksydacyjne i hepatoprotekcyjne lipidów osadów jeziora // Czasopismo chemii i farmaceutyki.  – 1998. – № 10. – S. 28–30.

 

Szanowni Państwo!
Powyższy materiał nie stanowi porady o charakterze medycznym, stanowi wyłącznie treść informacyjną i w rozumieniu obowiązujących przepisów prawnych nie może być traktowany jako specjalistyczna porada medyczna, diagnoza lub instrukcja w zakresie leczenia; ponadto nie może stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.