Naturalny antybiotyk – pichta syberyjska

Młode pędy pichty syberyjskiej zawierają kwercetynę, polifenole, fitoncydy makro i mikroelementy (calcium, cynk, żelazo, srebro, selen). Związki te łagodzą stany zapalne, działają odtruwająco, redukują toksyny i pomagają usuwać je z organizmu. Fitoncydy należą do związków, które bardzo skutecznie likwidują bakterie, wirusy i grzyby. Posiadają działanie rozkurczowe, żółciopędne i żółciotwórcze, pobudzające krążenie krwi i wydzielanie soków trawiennych, wzmagające apetyt i przenikanie składników pokarmowych z jelit do krwi, obniżające stężenia cholesterolu i glukozy we krwi, hamujące agregację krwinek, co zapobiega zakrzepicy i przeciwdziała miażdżycy oraz zabijające prątki gruźlicy. Drogocenne właściwości substancji czynnych pichty syberyjskiej uzupełniają niedobory witamin i mikroelementów oraz dodają sił witalnych. Działają aktywizująco i adaptogennie oraz chronią organizm przed promieniowaniem jonizującym (praca z IT), redukuje skutki uboczne chemio i radioterapii. Przez wieki to dobroczynne działanie pozwalało mieszkańcom Syberii utrzymać zdrowie w doskonałej kondycji.

Fitosteroidy pichty syberyjskiej – strukturalne elementy tworzące steroidowe hormony, strukturalnie zbliżone do witaminy grupy D, regulują produkcję cytokinów czyli białek wpływających na wzrost, proliferację i pobudzenie komórek odpowiadających za prawidłową morfologię krwi.

D-pantenol, aktywny związek pichty syberyjskiej, wykazuje aktywność zbliżoną do insuliny, poprawia kontrolę glukozy we krwi.

Produkcja Biolitu na bazie ekstraktu pichty syberyjskiej „Florenta”, rekomendowana jest przez Federalną Agencję Biomedyczną RF – organ władzy wykonawczej pod nadzorem Ministerstwa Zdrowia RF.

Zalecenie do stosowania przez osoby starsze, a także uczące się, sportowców, osoby obarczone dużym wysiłkiem fizycznym przy wykonywaniu pacy w niebezpiecznych warunkach wydane jest także przez Moskiewski Państwowy Uniwersytet Produkcji Spożywczej.