W labiryncie życia – 25 lat poszukiwań dla skutecznego wsparcia wątroby

Współczesność niesie ze sobą wiele ekscytujących odkryć i możliwości. Niestety postęp cywilizacyjny nie zawsze okazuje się korzystny dla człowieka.

Zbudowaliśmy miasta, w których zmuszeni jesteśmy wdychać spaliny i zanieczyszczenia przemysłowe. Pijemy wodę, którą sami zanieczyściliśmy. Według raportu Europejskiej Agencji Środowiska większość Europejczyków oddycha skażonym powietrzem. Przyczynia się do tego wysoka emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych. Pod względem emisji CO2 Polska zajmuje niechlubne 21 miejsce. W czołówce znajdują się kraje takie jak Chiny, USA, Rosja ale także Japonia i Niemcy.

Spożywamy szybkie dania, przetworzone jedzenie pełne polepszaczy smaku i konserwantów. Wymyślamy nowe leki syntetyczne i metody leczenia, które ratują życie, ale także niekiedy powodują odkładanie się substancji szkodliwych w naszym organizmie. Nasza gleba jest coraz bardziej zanieczyszczona i wyjałowiona przez co jej płody posiadają coraz mniej składników odżywczych.

Czy wiesz, kto mógłby nam opowiedzieć o tych problemach, gdyby mógł mówić?

Wątroba! Nieprzypadkowo nazywana „drugim sercem” lub „wyrafinowanym laboratorium chemicznym”. Wątroba, niczym dzielny żołnierz, stoi na straży naszego zdrowia oczyszczając krew z toksyn, bakterii, wirusów, toksyn, które dostają się do organizmu poprzez pożywienie, powietrze, wodę, narkotyki, alkohol lub palenie i są odkładane, w wyniku procesów metabolicznych, stałego przepływu skomplikowanych procesów chemicznych, w tym żywym laboratorium.

Rola wątroby w procesach trawienia, w metabolizmie, w procesie hematopoezy i przechowywania substancji mineralnych dla życia jest ogromna. Wątroba strzeże nas w przypadku choroby, zatrucia, stresu. Jej działanie wpływa na funkcje prawie wszystkich układów w organizmie. Oznacza to, że nasza wątroba jest konieczna, aby utrzymać, pielęgnować, chronić, czuwać nad wydalaniem toksyn i oczyszczaniem komórek. Natura wyposażyła ten największy gruczoł w organizmie człowieka unikalnymi zdolnościami: wątroba zachowuje zdolność regeneracji nawet, jeśli ulegnie zniszczeniu 70% jej powierzchni.

Statystyki dotyczące chorób wątroby wydają się nie być alarmujące – w Europie odnotowuje się spadek zgonów spowodowanych chorobami wątroby. Jednak jeśli spojrzymy na poszczególne kraje, jasnym staje się, że spadek dokonuje się jedynie w krajach Europy Zachodniej. W Europie Środkowowschodniej liczba zachorowań jest wysoka i stale wzrasta!

Zaburzenia w pracy wątroby często powodowane są przez wiele z chorób cywilizacyjnych: alergie, cukrzycę, otyłość, choroby serca i naczyń krwionośnych.

Cisza przed burzą?

Niestety, w większości przypadków chora wątroba woli cierpieć w milczeniu. Chorzy często nie kojarzą ich stanu z chorobą wątroby. Pierwszymi zwiastunami katastrofy może być ogólne osłabienie, zmęczenie, bladość i suchość skóry, utrata apetytu, osłabiona odporność. Do tych objawów dołączyć mogą takie problemy jak: nudności, nieświeży oddech, dyskomfort, ociężałość, ból w górnej części prawego boku. Nieleczone i lekceważone problemy z wątrobą często prowadzą do poważnych diagnoz (zapalenie wątroby, kamica żółciowa, marskość wątroby, rak wątroby). W wątrobie nie ma zakończeń nerwowych więc chora osoba nie może czuć bólu, gdy wątroba wysyła sygnał alarmowy. Często zdarza się tak, że lekarze nie podejrzewają co jest nie tak – leczą jedynie pojedyncze objawy: zaburzenia snu, suchość skóry, i tak dalej. Prawdziwa przyczyna dolegliwości pozostaje wtedy nieodkryta, a choroba się rozwija.

25 lat poszukiwań dla skutecznego wsparcia wątroby.

Dwadzieścia pięć lat temu hepatoprotektory stały się jednym z głównych kierunków poszukiwań ośrodka badawczo-produkcyjnego Biolit. Naukowcy Biolit pracowali razem z naukowcami z Zakładu Farmakologii i Technologii Farmaceutycznych Preparatów SSMU przy wsparciu technicznym i naukowym od naukowców High Voltage Research Institute, dzięki czemu w 1998 roku została uruchomiona sprzedaż produktów tworzonych na bazie substancji wydzielanych z naturalnych produktów. Produkcja i badania trwają już od ćwierci wieku, owocując unikalnymi produktami dla zdrowia i urody.

„W arsenale Biolitu jest wiele produktów które mają na celu wsparcie, usprawnienie pracy i regenerację wątroby – wymienia dyrektor naukowy firmy, jej założyciel, doktor chemii, prof. Walentyna Burkowa. Jednym z najnowszych preparatów jest Hepatobiol. Pracowaliśmy nad nim przez dwa lata. Hepatobiol wykonany jest na bazie zmielonych nasion ostropestu i nasion owsa. Suplement posiada profilaktyczne i lecznicze działanie na komórki wątroby. Pozwala przywrócić i znacząco wspomóc funkcje ludzkiego ciała, obniża poziom cholesterolu, spowalnia proces przedwczesnego starzenia się organizmu”.

Wśród stałych klientów Biolitu wiadomość o nowym produkcie spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Ponieważ wiedzą, że Biolit to wyjątkowa firma produkująca swoje preparaty w cyklu zamkniętym – czuwa nad procesem od badań naukowych, poprzez produkcję aż do samego pakowania i dystrybucji produktu. Prawie cały materiał roślinny wykorzystywany przez firmę rośnie w malowniczym i ekologicznie czystym zakątku podnóża Gór Ałtaju, w pobliżu terenów wiejskich. Nie używamy herbicydów i nawozów sztucznych. Wstępne przetwarzanie surowców zaczyna się już przy zbiorze, co pozwala zachować wszystkie substancje biologicznie aktywne, jakie oferuje nam dana roślina. Absolutne bezpieczeństwo w stosowaniu i brak skutków ubocznych Hepatobiolu i innych produktów Biolitu pozwalają na korzystanie z kuracji i jej efektów przez długi czas.

A ile pracy zostaje zamknięte, w wydawałoby się typowym opakowaniu z granulkami, syropie lub kapsułkach … Przez ćwierć wieku, firma opracowała już 15 różnych technologii ekstrakcji substancji biologicznie czynnych z roślin; większość produktów to oryginalne, autorskie receptury chronione patentami i zastrzeżonymi znakami towarowymi. Na podstawie naszych badań, które stały się podstawą dla nowych środków opublikowano 7 prac doktorskich i 36 magisterskich.