Mumio Ałtajskie

Mumio Ałtaju! Fakty i mity o mumio.

Wysokie góry Ałtaju są jednym z niewielu miejsc na planecie, które posiadają substancję o niesamowitym składzie i właściwościach, znaną całemu światu jako mumio. Górskie mumio to naturalny kompleks mineralno-organiczny, który zawiera ponad 50, a według niektórych źródeł około 85 minerałów, witamin, olejków eterycznych, białek, aminokwasów i kwasów tłuszczowych. Wszystkie te elementy mają niezwykłą wartość dla organizmu człowieka, czego dowodem jest 3000-letnia historia stosowania mumio.

A skąd pochodzi mumio w produktach Biolit?

Granice Ałtaju płynnie wchodzą w granice Mongolii skąd wydobywane jest mumio dla zaspokojenia potrzeb Syberii i  rynku zachodniego. Ałtajskiego mumio jest dziś za mało nawet dla rdzennych mieszkańców, jego rezerwy kończą się na całym świecie, dlatego po zasoby sięga się dziś do sąsiadującej Mongolii. Ałtajskie tak samo jak mongolskie mumio ma niezbyt ostry, ale bardzo specyficzny zapach podobny do oleju. Tekstura jest ciemnobrązowa lub czarna, jednolita i żywiczna. Smakuje gorzko i jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Należy pamiętać, że struktura i właściwości fizyczne mumio zmieniają się w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia: musi być zamknięty, w przeciwnym razie produkt szybko traci wilgoć. Jeśli jest mokry, mumio staje się lepkie i lśniące.

Naukowcy i lekarze nie znają innej substancji podobnej w składzie do żywicy górskiej. Nic w tym dziwnego, ponieważ w tworzeniu mumio bierze udział dosłownie wszystko, co naturalne: gleba, klimat, roślinność i żywe organizmy gór. Skład mumio jest arcyważnym dla utrzymania homeostazy.  I tak np.:  aminokwasy odpowiadają z  metabolizm białek. Ich obecność w organizmie pomaga zachować urodę, produkować kolagen i dłużej zachować młodość. Kwasy huminowe – najsilniejsze przeciwutleniacze, oczyszczają organizm z produktów rozpadu. Kwas hipurowy zapobiega rozmnażaniu i zabija patogenną mikroflorę. Guma i żywice dla zdrowia przewodu pokarmowego. Żelazo, które odpowiada za jakościowy skład krwi. Olejki eteryczne do utrzymania witalności. Flawonoidy łagodzą stany zapalne, wzmacniają serce i naczynia krwionośne. Cała gama witamin i mikroelementów oraz około 30 pierwiastków układu okresowego w formie przyswajalnej przez nasz organizm jest eliksirem dla naszych komórek.

Pożądane dla naszego organizmu  właściwości mumio:

Regulacja.

Unikalny skład nadał aktywnemu mumio zdolność do regulowania procesów życiowych organizmu człowieka: poprzez normalizację równowagi elektrolitowej,  żywica górska aktywuje naturalne mechanizmy obronne, pomagając  organizmowi złagodzić objawy choroby i samodzielnie pozbyć się choroby .

Regeneracja.

Całe mumio korzystnie wpływa na procesy regeneracyjne oraz przyspiesza gojenie się urazów zewnętrznych i wewnętrznych. Ważne jest, aby użycie mumio wyzwalało odbudowę wszystkich układów organizmu. Na przykład, przyspieszając zespolenie kości w złamaniu, możesz jednocześnie pozbyć się wrzodu trawiennego.

Spowolnij starzenie.

Aminokwasy i kwasy humusowe, które są tak bogate w mumio, są silnymi przeciwutleniaczami. Pozbywają się produktów rozkładu i pomagają zachować nie tylko atrakcyjność zewnętrzną, ale także młodość całego organizmu.

Równowaga biochemiczna.

Mumio ma unikalną właściwość odwrotną do korygowania i normalizowania naszych parametrów biochemicznych. W zależności od stanu organizmu może uspokajać/ożywiać, obniżać/podnosić ciśnienie krwi itp.

Hamowanie stanu zapalnego.

Skład mumio Ałtaju zawiera elementy podobne w działaniu do penicyliny. Żywica górska to skuteczny środek do prewencji w  rozwoju chorób zakaźnych i różnych procesów zapalnych.

Dostosowanie.

Składniki mumio aktywują siły wewnętrzne, pomagając łatwiej znosić stres fizyczny i psychiczny, przystosować się do ekstremalnych warunków i szkodliwego środowiska. Działają dokładnie tak jak działają adaptogeny, które ułatwiają naszemu organizmowi dostosowanie się, zaadaptoanie do niekorzystnych warunków.  Odczucie to  staje się zauważalne dopiero przy długotrwałym regularnym stosowaniu, ale daje długotrwały i trwały efekt.

Ochrona środowiska wewnętrznego organizmu.

Żywica górska ma wyraźne właściwości endoprotekcyjne, czyści i dezynfekuje nie tylko narządy, ale także wewnętrzne płyny ustrojowe. Ta umiejętność jest szczególnie przydatna dla tych, którzy byli narażeni na trucizny, skuteczna przy zintegrowanej terapii uzależnień od nałogów bądź po długotrwałym leczeniu chemicznymi środkami.

Zastosowanie mumio zarówno do picia , do wewnątrz organizmu jak i na zewnątrz do smarowania w postaci kremu na skórę przyniesie  oczekiwany rezultat zastosowania. Biolit oferuje mumio z pogranicza Mongolii i Ałtaju, które jest naturalną substancją, nie podlegającą procesowi przetwarzania. Dlatego efektywność działania jest  korzystnie i natychmiastowo odczuwalna.

Roślinny skład substancji aktywnych w Mumio kremie: mumio – substancja naturalna wydzielana przez skały w wysokich masywach górskich na terenie Azji. Substancjami czynnymi produktu jest kwas fulwowy, związki kumarynowe, kwasy huminowe, pierwiastki śladowe i mikroelementy, witaminy A, B i C, fosfolipidy, polifenole i terpenoidy. Działanie substancji czynnych w przypadku zastosowania mumio krem jest widoczne we wspomaganiu mechanizmów odpowiedzialnych w organizmie w kontroli procesu regeneracji tkanek kostnych ale również w utrzymaniu prawidłowej funkcji nerwów obwodowych, utrzymaniu prawidłowych właściwości sorpcyjnych skóry, działają ochronnie przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Dla przykładu zawodnicy MMA w Polsce upodobali sobie mumio krem w prewencji i  regeneracji stanu układu kostnego po walkach i związanych z tym kontuzjami z bardzo dobrą efektywnością.

Sposób użycia: niewielką ilość kremu nanieść na miejsca objęte stanami dysfunkcyjnymi i lekkimi okrężnymi ruchami wmasować krem min. przez 10 min. Osobiście polecam również  Mumio krem  w medycynie przeciwstarzeniowej na całe ciało prewencyjnie jako eliksir zdrowia dla skóry zwłaszcza po okresie zimowym lub kąpielach słonecznych po lecie.

Główne typy genetyczne „rudy mumio”.

 Wiele lat zróżnicowanych badań  (w tym farmakologicznych, m.in syberyjskiego naukowca M. I Savinych) pozwoliło połączyć całą gamę leczniczych, żywicopodobnych produktów zwanych mumio i rozróżnić ich dwa główne typy genetyczne: pierwotny i wtórny. Pierwotne mumio jest produktem odgazowania węglowodorów poddawanym działaniu bakterii i najwyraźniej odpowiada algarytom. Należą do nich grupa naturalnych formacji o składzie węglowodanowo-białkowym, genetycznie sąsiadujących z bitumem . Algaryty powstają w strefie hipergenezy (tj. w górnej części skorupy ziemskiej) w wyniku bakteryjnego przetwarzania ozokerytów i olejów parafinowych. O tej przemianie świadczą pozostałości parafin pierwotnych węglowodorów w fazach przejściowych do algarytów. Rozpuszczalne w wodzie mumio i algaryty prawie nie różnią się składem, ale uważa się, że mają inną genezę. Autorytatywna literatura referencyjna przyznaje, że mumio, stosowane od tysięcy lat w medycynie ludowej, jest jedną z odmian algarytów, tj. ma charakter geologiczny.

Mumio wtórne powstało w wyniku rozpuszczenia pierwotnego przez wodę atmosferyczną i jego późniejszego ponownego osadzania. Przez analogię ze zwykłymi skałami osadowymi (lub rudami), strukturalne i teksturalne właściwości wtórnego mumio powinny być określone przez skład, wielkość i morfologię fragmentów zanieczyszczeń mechanicznych o charakterze zwierzęcym, roślinnym i mineralnym. Innymi słowy, wtórne surowe mumio jest kruszywem składającym się z fragmentów skał, resztek roślin i produktów odpadowych różnych małych zwierząt, które są spojone czarnym, brązowo-czarnym i jasnobrązowym materiałem leczniczym podobnym do smoły. Taką substancję wytwarzają bakterie z ozocerytów i olejów parafinowych. W surowym mumio składnik mineralny jest często reprezentowany nie tylko przez fragmenty skał macierzystych (granity, gnejsy, wapienie, łupki itp.), ale także przez nowo powstałe minerały. Te ostatnie powstały z tych składników chemicznych, które zostały wydobyte ze skał macierzystych lub wychwycone przez roztwór podczas jego przejścia. Taka półpłynna, lepka masa bitumiczna była niebezpieczną pułapką dla owadów i małych ssaków. Obecność ich szczątków dodatkowo zwiększa strukturalne i teksturowe zróżnicowanie wtórnego mumio.

Powyższy schemat genezy mumio, potwierdza, że ​​jest uniwersalny, pozwala wyjaśnić wiele danych empirycznych, które wydawały się sprzeczne. Choć może to zabrzmieć dziwnie, odkrycie mumio na Antarktydzie może służyć jako potwierdzenie hipotezy geologicznej.

Aby uzyskać ekstrakty mumio w postaci kapsułek i tabletek, surowiec często przechodzi przez drastyczne procesy oczyszczania w wyniku których, traci jedną trzecią swoich unikalnych  składników

W posumowaniu: Mumio jest stosowany w medycynie ludowej od kilku tysiącleci, ale jego pochodzenie pozostaje tajemnicą. Większość naukowców i  przyrodników uważa, że ​​jest to produkt życiowej aktywności zwierząt i roślin. Nawet metoda mikroskopowo-optyczna, która jak się okazało z badań syberyjskich naukowców, nie jest najskuteczniejsza w badaniu mumio,  wykazała, że geologiczny model pochodzenia mumio jest argumentowany przez świat naukowy nie mniej przekonująco niż biogenny mechanizm jego powstawania z powodu odchodów zwierzęcych. Badania nad  fenomenem mumio nadal trwają.

 

 

Szanowni Państwo!
Powyższy materiał nie stanowi porady o charakterze medycznym, stanowi wyłącznie treść informacyjną i w rozumieniu obowiązujących przepisów prawnych nie może być traktowany jako specjalistyczna porada medyczna, diagnoza lub instrukcja w zakresie leczenia; ponadto nie może stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.