Liście brzozy – właściwości, zastosowanie

Liście brzozy nie tylko na krążenie!

Jaki efekt mają liście brzozy?

W przeciwieństwie do młodych  pąków , liście tego drzewa delikatniej rozwiązują problemy związane z nerkami i pęcherzem, ponieważ zawierają minimalną ilość substancji żywicznych. Ludzie stosują liście brzozy w tradycyjnej medycynie jako środek moczopędny, który nie tylko przyspiesza proces usuwania płynów wraz z toksynami, ale także ma zdolność w fitoterapii stanów zapalnych układu moczowego i redukcji kwasu moczowego w organizmie. To nie przypadek, że liście brzozy są obecne w preparatach na zapalenie pęcherza moczowego.  Liście są również skuteczne przeciwko dnie moczanowej. Ta ich jakość została zauważona przez tych, którzy lubią zażywać kąpieli parowej w saunie. Tkają lub kupują na rynku miotełki brzozowe i biczują nimi swoje ciała, zapobiegając w ten sposób chorobom stawów. Takie procedury są również przydatne po przeziębieniach, ponieważ liście i gałęzie brzozy mają działanie przeciwdrobnoustrojowe. Nawiasem mówiąc, w początkowej fazie cellulitu kobietom przydaje się również łaźnia parowa wraz z miotełką brzozową.

Czytaj także: Korzeń łopianu – właściwości zdrowotne, zastosowanie

Liście brzozy normalizują poziom hormonów u obu płci

Wywar z nich rozwiązuje nie tylko ten problem związany z normalizacją gospodarki hormonalnej, ale także normalizuje problem związany nadciśnieniem. W produktach Biolitu Liście brzozy mają zastosowanie jako składnik w  suplementach diety jak np. Urobiol, Tonizyd, Wienorm.

Liście brzozy maja  szerokie stosowanie w kosmetyce, w tym w szamponach i balsamach. To narzędzie jest jednym z najlepszych w walce z chorobami skóry, takimi jak trądzik, zwiększona produkcja sebum, stany zapalne.

Liście brzozy dla osób  z nadmierną potliwością

Garbniki w liściach brzozy pomagają poradzić sobie z tym problemem. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp, wykonaj specjalne kąpiele. I tu z pomocą służy Betulan – ekstrakt z brzozy do kąpieli  –  wyrób  Biolitu. Zastosuj go zgodnie ze sposobem użycia a po kąpieli  posmaruj nogi Florentą kremem, odwdzięczą się lekkością i dobra kondycją skóry nóg.

Liście brzozy – maska- peeling dla pięknej cery

Jako ciekawostkę powiem Wam, że może on również służyć jako pilingująca maska na twarz, jest uważana za jeden z najlepszych środków w walce ze zmarszczkami, nie tylko mimicznymi, ale także związanymi z wiekiem. Namocz gazę w Betulanie i przyłóż jako letni  kompres na twarz na ok. 15 min. Po kilku  zastosowaniach sam ocenisz efekty i znów pokochasz swoje odbicie w lustrze. Po maseczce najlepiej nałożyć Eplir krem albo na wieczór silnie nawilżający Shirlayn krem.

A oto kolejny ważny punkt i ciekawostka dotycząca terapeutycznego działania związków czynnych liści brzozy. Jeśli zostaniesz zraniony, użyj liści brzozy, aby uzdrowić ciało. Z nich przygotowywane są wywary, które ponadto eliminują skutki oparzeń.

Kompres do zintegrowanej  terapii  stawów

Bóle stawów znane są nie tylko osobom, które przekroczyły próg wieku średniego, ale także ludziom młodym. Wynika to z siedzącego trybu życia i braku ruchu. Owijanie namoczonym kompresem z Betulanu Biolitu  załagodzi problemy bólowe. Nałóż  kompres  na dotknięte obszary i pozostaw na noc. Owiń kompres jasną, naturalną ściereczką i zabezpiecz na noc. Z każdą nową aplikacją poczujesz ulgę. Wykonuj kompresy, aż ból całkowicie ustąpi. Dodatkowo dla wzmocnienia i utrwalenia  efektywności po kompresie zastosuj  krem Esobel z siedmiopalecznikiem błotnym a doustnie suplement diety  Esobel art lub Pantobiol 2+.

Kąpiel wyszczuplająca

Kąpiel z ekstraktu  z liści brzozy na również działanie wspomagające układ krążenia i metabolizm co wpływa na normalizację wagi ciała. Taką kąpiel polecamy  należy przyjąć w ciepłej wannie w ciągu  ok. 20 minut, do której wsypiemy całe opakowanie Betulanu. Wspomaganiem dla prawidłowego metabolizmy będzie autorski  program  naukowców Biolitu -Fitosanacji  z zastosowaniem 3 preparatów jak : Populin plus- wodny ekstrakt kory topoli, Toksidont maj plus- wodny ekstrakt korzenia łopianu majowego i Hepatobiol dla wsparcia wątroby.

Liście brzozy przeciw obrzękom

 Obrzęk nóg to częste zjawisko, szczególnie w ciepłym sezonie. Pomoże Ci w tym kąpiel nóg w Betulanie.

Wanny na dnę moczanową

Ta choroba prześladuje wielu. Lekarze często są wobec niego bezsilni, ale liście brzozy przyjdą ci z pomocą. Przygotuj kąpiel ciepłą z Betulanem  w wannie. Temperatura roztworu nie powinna przekraczać 40 stopni. Wykonuj zabiegi nie dłużej niż 20 minut. Dna moczanowa to choroba, w przypadku której zaleca się usuwanie kwasu moczowego z organizmu. Możesz osiągnąć ten efekt, nakładając również kompres z Betulanu na dotknięte obszary i owijając je grubą szmatką lub ciepłym szalikiem. Czas trwania jednego zabiegu to jedna godzina. Metoda nadaje się również na ból w kontuzjach. Dodatkowo przy dnie moczanowej polecany jest  równolegle z kąpielami przyjmowanie suplementu diety Toksidont maj plus- wodnego ekstraktu korzenia łopianu majowego.

Betulan  na prosty roślinny skład substancji aktywnych: ekstrakt z liści brzozy, chlorek sodu. Jego działanie  ma szeroki zakres zastosowania jak szeroki zakres posiadają  substancje czynne liści brzozy. Sposób użycia jest prosty: dla kąpieli nóg 40 g koncentratu (2 łyżki stołowe) rozpuścić w 1 litrze ciepłej wody. Dla kąpieli ciała 40-120 g (2-6 łyżek) rozpuścić w niewielkiej ilości wody i wlać do wanny z ciepłą wodą. Zalecany czas kąpieli 20-25 minut.

Brzoza ma cudowną życiodajną energię, którą chętnie dzieli się z nami. Od  uzdrawiającej  mocy soków, żywicy, kory, liści, młodych pąków po relacje symbiotyczne z otaczającym światem i grzybami , którym pozwala żyć i czerpać obopólne korzyści ze związków takich jak z grzybem – hubą brzozową  zwaną czagą. Dzięki  otrzymywanym darom natury i matki Ziemi możemy wyruszać w podróże do odkrywania swoich możliwości uzdrawiania organizmu i odkrywania samego siebie.

Szanowni Państwo!
Powyższy materiał nie stanowi porady o charakterze medycznym, stanowi wyłącznie treść informacyjną i w rozumieniu obowiązujących przepisów prawnych nie może być traktowany jako specjalistyczna porada medyczna, diagnoza lub instrukcja w zakresie leczenia; ponadto nie może stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Czytaj także: Pokrzywa – właściwości zdrowotne