Korzystasz z basenu? Sprawdź, jak zabezpieczyć skórę przed basenem

Korzystasz z basenu? Sprawdź, jak zabezpieczyć skórę przed basenem

Okres letni i wysoka temperatura zachęca Nas do częstszego korzystania z basenów czy parków wodnych.  Prawidłowa higiena ‘’basenowa’’ powinna dotyczyć Nas przez cały rok, a motywacją do jej zachowania niech będzie fakt, że w dużej mierze o tym co zawiera woda kąpielisk zależy od Nas samych.

Prysznic przed basenem?

Przecież jestem czysty! Ileż razy słyszymy echo tych sentencji w zaludnionym parku wodnym.

Otóż, pamiętajmy, że nasza skóra gromadzi na sobie zanieczyszczenia z powietrza czy odzieży praktycznie cały czas, a dodatkowo wydziela sebum, pot, gromadzi bakterie i warstwy kurzu, które następnie trafiają do tego pozornie ‘’czystego basenu’’.

CHLOR. Czy chlor nie zdezynfekuje wszystkiego?

Częściowo na pewno, jednak oprócz funkcji oczyszczających, chlor ze zderzeniem z dużą ilością mikroorganizmów może tworzyć niepożądane związki zwane ‘’chloraminy’’, które często podrażniają i  wysuszają delikatną i wrażliwą skórę ciała.

I pamiętaj!

Im bardziej zanieczyszczona woda, tym większa ilości detergentów potrzebna do utrzymania czystości basenu, co za tym idzie środków potencjalnie drażniących naszą skórę.

Korzystaj więc z prysznica zarówno przed jak i po kąpieli w basenie, aby zmyć z siebie pozostałe związki chloru.

Nie zapomnij o klapkach basenowych!

Które oprócz ochrony przed poślizgnięciem, stanowią dodatkową barierę między mokrym podłożem zamieszkiwanym przez różne mikroorganizmy basenowe. A uwierzcie Nam, nie chcemy ich ugościć na Naszej skórze 😉

Kosmetyki pielęgnacyjne dla utrzymania zdrowia!

Dodatkowo dla zabezpieczenia skóry zarówno przed jak i po kąpieli możesz nanieść na skórę stóp i paznokci Mikodont krem od Biolit Europe – na bazie ekstraktu z dziegcia brzozowego, olejku jodłowego, brzozowego, sosnowego oraz ekstraktu z jodły białej i oleju z nasion słonecznika.

Składniki aktywne dziegcia brzozowego wykazują właściwości antyseptyczne, dzięki czemu skutecznie wesprą pielęgnację skóry narażonej na kontakt z czynnikami zewnętrznymi spotykanymi na kąpieliskach. Dodatkowo olejek jodłowy z zawartością fitoncydów tj. związków lotnych produkowanych przez młode pędy jodły syberyjskiej sprawi, że Twoja skóra będzie miała dodatkowe wsparcie w zachowaniu jej prawidłowej kondycji i prawidłowych procesów ochronnych.

Mikodont krem cechuje się bogatą, przyjemną konsystencją, szybko się wchłania i nie pozostawia śladów na skórze. Związki aktywne kremu sprawdzą się dla uzupełnienia pielęgnacji skóry potrzebującej składników o właściwościach odkażających czy wspomagających pracę z czynnikami zewnętrznymi spotykanymi w miejscach publicznych takich jak baseny, sauny, siłownie czy sale gimnastyczne.

Ten wieloskładnikowy produkt ziołowy to zdecydowany numer I od Biolit Europe dla skutecznej pielęgnacji basenowej tego lata !

A jak pielęgnować skórę ciała po basenie?

Skóra po kąpieli w chlorowanej wodzie jest często sucha i wymagająca nawilżenia. Warto więc sięgnąć po produkty pielęgnacyjne bogate w witaminy i składniki łagodzące takie jak pantenol, alantoina, witamina E, wyciągi ziołowe, mocznik, lub  produkty na bazie lanoliny, która jest dobrym nośnikiem składników aktywnych w kosmetykach.

Wybierając kremy bogate w wyciągi ziołowe zapewniasz swojej skórze dodatkową dawkę witamin i związków mineralnych występujących naturalnie w roślinach, to taki dodatkowy naturalny bonus, który dostajesz w prezencie od natury.

Propozycja Biolit Europe dla kompleksowej pielęgnacji skóry ciała

Jeżeli czujesz, że Twoja skóra wymaga intensywnego nawilżenia i łagodzenia nanieść na wybrane obszary ciała Florenta krem na bazie ziołowych ekstraktów z igieł jodły syberyjskiej i olejku pichtowego. To skuteczna pielęgnacja dla skóry skłonnej do podrażnień.

Nasze S.O.S dla skóry suchej i wrażliwej ! Sprawdzi się po kąpielisku, po opalaniu, po kontakcie z owadami, w każdej sytuacji kiedy Twoja skóra wymaga intensywnego nawilżenia i odżywienia.

Konsystencja kremu jest bogata i przyjemna, łatwo się wchłania i pozostawia na skórze przyjemny zapach lasu.

Florenta krem to bogactwo związków aktywnych Jodły Białej na bazie wazeliny białej- emolientu o działaniu okluzyjnym- ochronnym dla naskórka. Produkty z tym emolientem cechują się wysoką tolerancją skóry, nie podrażniają, dobrze nawilżają i natłuszczają skórę. Florenta krem zawiera wszystko co potrzebne aby Nasza skóra była gładka, miękka i przede wszystkim zdrowa.

Bo zdrowa skóra to piękna skóra! Dbajmy więc o nią przez cały rok.

Powyższy materiał nie stanowi porady o charakterze medycznym, stanowi wyłącznie treść informacyjną i w rozumieniu obowiązujących przepisów prawnych nie może być traktowany jako specjalistyczna porada medyczna, diagnoza lub instrukcja w zakresie leczenia; ponadto nie może stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.