Jak zachować zdrowy organizm wolny zanieczyszczeń?

Jak zachować zdrowy organizm wolny zanieczyszczeń? - Biolit

Codziennie jesteśmy narażeni na wnikanie różnych toksyn. Znajdują się w powietrzu, często w jedzeniu, czy w zaciszu naszego domu. Jak zachować zdrowy organizm wolny od  toksyn?

Organizm jest naturalnie uposażony w mechanizmy, które go oczyszczają. Pomocne w tym są wątroba i nerki, które usuwają resztki pokarmu wraz z toksynami. Jednak nasz obecny styl życia sprawia, że organy te są mocno nadwyrężone i potrzebują pomocy. Na przykład ogólnokrajowe badanie przeprowadzone w USA wykazało 20 toksycznych komponentów w 76% próbek tkanki tłuszczowej badanych, w tym 5 z nich można było znaleźć we wszystkich próbkach i to w bardzo wysokich stężeniach*.

Na utrzymanie zdrowia  organizmu jest wiele sposobów, na przykład głodówki albo wypłukiwanie osadu pozostającego w jelicie grubym. Należy przy tych i innych metodach stale pamiętać o nawadnianiu organizmu. Woda filtrując nerki, usuwa toksyny oraz uboczne produkty przemiany materii. Trzeba stale uzupełniać jej poziom. Dlaczego? Gdyż organizm ciągle ją traci w wyniku różnych procesów fizjologicznych. Jakie są sygnały, że musimy zacząć go oczyszczać? Jak oczyścić organizm z toksyn? Jakie skuteczne metody należy stosować na detoksykację organizmu?

Kiedy organizm daje nam znać?

Nasze ciało samo daje znać, że potrzebujemy detoksu. Najczęstszymi sygnałami, które nam wysyła są zaburzenia trawienia, brak energii, złe samopoczucie, stałe zmęczenie, szara cera, osłabione włosy, łamiące się paznokcie, czy też nadmierna drażliwość. To wszystko, to widoczne efekty tego co dzieje się wewnątrz naszego ciała, poważne alarmy, że potrzebna jest pomoc dla organizmu. Przyjrzyjmy się kilku sprawdzonym metodom.

Zioła na oczyszczenie organizmu

Świetnie zadziałają ziołowe napary dla osób, które widzą potrzebę wspomagania roślin w tych obszarach. Na przykład brzoza oraz skrzyp polny działają moczopędnie, morszczyn przyspiesza i wspomaga przemianę materii, a mniszek lekarski zapobiega zastojom żółci. Pokrzywa również może  działać korzystnie na drogi moczowe, usuwając  niepotrzebną ilość płynów w organizmie, zmniejszając tym obrzęki. Czystek może działać moczopędnie oraz wspomaga utrzymać florę bakteryjną. Melisa lekarska działa pozytywnie na wątrobę oraz rozkurczająco. Ostropest plamisty może być natomiast pomocny przy zatruciach alkoholowych i może być  naturalnym środkiem wsparcia dla zachowania prawidłowych funkcji wątroby. I chyba najbardziej popularny rumianek, który działa przeciwzapalnie i przeczyszczająco.

Warzywa i owoce jako domowy sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn

Czasem wystarczy też wprowadzić niektóre produkty do naszej diety, które mogą wspomóc oczyszczanie organizmu z toksyn. Na przykład seler zawiera błonnik, może oczyszczać, odkwaszać i odtruwać organizm. Natka pietruszki,  może wspomagać odtruwanie organizmu przez zawarty w niej chlorofil. Może działać pozytywnie na nasze drogi moczowe.  Jabłka dzięki obecnych w nich kwasom organicznym mogą być  pomocne w eliminowaniu substancji toksycznych i utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej krwi. Natomiast suszone figi  mogą wspierać wątrobę, zawierają też błonnik dzięki czemu mogą pozytywnie wspierać na układ pokarmowy i utrzymywać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi.

Soki oczyszczające organizm z toksyn

Innym popularnym sposobem dla osób zainteresowanych korzystnym wpływem owoców i warzyw jest zastosowanie diety sokowej. Polega na tym by przez 2 tygodnie spożywać tylko lekkostrawne posiłki i pić około litra dziennie świeżo wyciśniętych soków z owoców i warzyw.

Zdrowy styl życia.

Aby wspomóc każdą z wyżej wymienionych metod warto szczotkować skórę szczotką do ciała przed kąpielą. Takie działania pobudzą krążenie i tkankę limfatyczną. Zalecane też jest aby głęboko oddychać, przede wszystkim by prawidłowo dotleniać organizm. Jednak najistotniejsza, jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu, będzie aktywność fizyczna, która zmusi organizm do pocenia się. Należy jednak pamiętać o tym aby dostosować ćwiczenia do osobistych możliwości.

Gotowe, sprawdzone, naturalne produkty na oczyszczanie organizmu z toksyn.

Sprawdzone metody oraz produkty na detoks organizmu można też znaleźć w ofercie firmy Biolit. Są tam autorskie programy terapeutyczne, takie jak fitosanacja, których celem jest utrzymanie zdrowego mikrobiomu.  W skład fitosanacji wchodzą trzy produkty. Pierwszym z produktów, który w tym pomaga jest Populin Plus. Jest to naturalny ekstrakt wodny kory topoli dedykowany na  górne drogi oddechowe i układ sercowo-naczyniowy. Drugi produkt to Toksidont maj plus – ekstrakt wodny z korzenia łopianu dedykowany dla prawidłowego trawienia i poziomu glukozy. I ostatni suplement diety, Hepatobiol na wątrobę, który zawiera zmielone nasiona ostropestu plamistego, ekstrakt z młodych pędów owsa.  Pomocny dla prawidłowego funkcjonowania wątroby i trzustki.

Wszystkie te produkty zawierają adaptogeny – rośliny pochodzące z czystych, wolnych od ośrodków przemysłowych obszarach Ałtaju. Są całkowicie naturalne i działają w  zgodzie z naszym organizmem. Badania nad skutecznością substancji czynnych, zawartych w tych produktach, przeprowadzono w Syberyjskim Państwowym Uniwersytecie Medycznym w Tomsku. Aby dowiedzieć się więcej o adaptogenach, zapraszamy do poświęconego im artykułu: Jak radzić sobie z nerwicą, adaptogeny w utrzymaniu odporności

Zadbaj o swoje ciało już dziś.

Twoje zdrowie i samopoczucie zależy przede wszystkim od ciebie i Twoich wyborów!

 

Szanowni Państwo!
Powyższy materiał nie stanowi porady o charakterze medycznym, stanowi wyłącznie treść informacyjną i w rozumieniu obowiązujących przepisów prawnych nie może być traktowany jako specjalistyczna porada medyczna, diagnoza lub instrukcja w zakresie leczenia; ponadto nie może stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

* źródło: Crinnion WJ. ‘Environmental Medicine: Excerpts from Articles on Current Toxicity, Solvents, Pesticides and Heavy Metals’