Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak oczyścić organizm z toksyn? - Biolit

Codziennie jesteśmy narażeni na ataki różnych toksyn. Znajdują się w powietrzu, często w jedzeniu, czy w zaciszu naszego domu. Jak oczyścić organizm z toksyn?

Organizm jest naturalnie uposażony w mechanizmy, które go oczyszczają. Pomocne w tym są wątroba i nerki, które usuwają resztki pokarmu wraz z toksynami. Jednak nasz obecny styl życia sprawia, że organy te są mocno nadwyrężone i potrzebują pomocy. Na przykład ogólnokrajowe badanie przeprowadzone w USA wykazało 20 toksycznych komponentów w 76% próbek tkanki tłuszczowej badanych, w tym 5 z nich można było znaleźć we wszystkich próbkach i to w bardzo wysokich stężeniach*.

Na detoks organizmu jest wiele sposobów, na przykład głodówki albo wypłukiwanie osadu pozostającego w jelicie grubym. Należy przy tych i innych metodach stale pamiętać o nawadnianiu organizmu. Woda filtrując nerki, usuwa toksyny oraz uboczne produkty przemiany materii. Trzeba stale uzupełniać jej poziom. Dlaczego? Gdyż organizm ciągle ją traci w wyniku różnych procesów fizjologicznych. Jakie są sygnały, że musimy zacząć go oczyszczać? Jak oczyścić organizm z toksyn? Jakie skuteczne metody należy stosować na detoksykację organizmu?

Kiedy powinniśmy zacząć odtruwanie organizmu?

Nasze ciało samo daje znać, że potrzebujemy detoksu. Najczęstszymi sygnałami, które nam wysyła są zaburzenia trawienia, brak energii, złe samopoczucie, stałe zmęczenie, szara cera, osłabione włosy, łamiące się paznokcie, czy też nadmierna drażliwość. To wszystko, to widoczne efekty tego co dzieje się wewnątrz naszego ciała, poważne alarmy, że potrzebna jest detoksykacja organizmu. Przyjrzyjmy się kilku sprawdzonym metodom.

Zioła na oczyszczenie organizmu

Świetnie zadziałają ziołowe napary. Na przykład brzoza oraz skrzyp polny działają moczopędnie, morszczyn przyspiesza i wspomaga przemianę materii, a mniszek lekarski zapobiega zastojom żółci. Pokrzywa również działa na drogi moczowe i zapobiega zatrzymywaniu niepotrzebnych płynów w organizmie, zmniejszając tym obrzęki. Czystek działając moczopędnie oczyszcza nas z metali ciężkich oraz wspomaga przywrócić florę bakteryjną. Melisa lekarska działa pozytywnie na wątrobę oraz rozkurczająco. Ostropest plamisty jest natomiast skuteczny na zatrucia alkoholowe i jest naturalnym lekiem na marskość wątroby. I chyba najbardziej popularny rumianek, który działa przeciwzapalnie i przeczyszczająco.

Warzywa i owoce jako domowy sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn

Czasem wystarczy też wprowadzić niektóre produkty do naszej diety, które wspomogą oczyszczanie organizmu z toksyn. Na przykład seler zawiera błonnik, oczyszcza, odkwasza i odtruwa organizm. Natka pietruszki, wspomaga odtruwanie organizmu przez zawarty w niej chlorofil. Działa pozytywnie na nasze drogi moczowe, zapobiega ich infekcjom oraz może redukować substancje rakotwórcze. Jabłka dzięki obecnych w nich kwasom organicznym są pomocne w eliminowaniu substancji toksycznych i utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej krwi. Natomiast suszone figi wpływają na wątrobę, zawierają też błonnik dzięki czemu pozytywnie wpływają na układ pokarmowy i obniżają poziom cholesterolu we krwi.

Soki oczyszczające organizm z toksyn

Innym popularnym sposobem jest zastosowanie diety sokowej. Polega na tym by przez 2 tygodnie spożywać tylko lekkostrawne posiłki i pić około litra dziennie świeżo wyciśniętych soków z owoców i warzyw.

Zdrowy styl życia.

Aby wspomóc każdą z wyżej wymienionych terapii warto szczotkować skórę szczotką do ciała przed kąpielą. Takie działania pobudzą krążenie i tkankę limfatyczną. Zalecane też jest aby głęboko oddychać, przede wszystkim by prawidłowo dotleniać organizm. Jednak najistotniejsza, jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu, będzie aktywność fizyczna, która zmusi organizm do pocenia się. Należy jednak pamiętać o tym aby dostosować ćwiczenia do osobistych możliwości.

Gotowe, sprawdzone, naturalne produkty na oczyszczanie organizmu z toksyn.

Sprawdzone metody oraz produkty na detoks organizmu można też znaleźć w ofercie firmy Biolit. Są tam autorskie programy terapeutyczne, takie jak fitosanacja, których celem jest detoksykacja organizmu. Polega ona na stosowaniu roślinnych środków antyseptycznych. Oczyszcza mikrobiotę z pasożytów, grzybów, firmikutów, bakterii oraz wirusów. Pomaga przywrócić organizmowi właściwą mikroflorę.

Pierwszym z produktów, który w tym pomaga jest Populin Plus. Jest to naturalny ekstrakt wodny kory osiki. Substancje czynne w nim zawarte wpływają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo oraz przeciwbakteryjnie – paciorkowce. Regulują przepływy żółci, a także wpływają ochronnie na nerki i wątrobę. Poza tym zwalczają choroby pasożytnicze (pasożyty obłe, przywry) w tym opistorchozę. Drugi produkt to Toksidont maj – ekstrakt wodny z korzenia łopianu. Substancje czynne zawarte w korzeniu, czyli lignany, kwas asparaginowy, arktyina, arktygenina wspomagają usuwać toksyczne metabolity z organizmu wpływają na pobudzanie wydzielania soków żołądkowych, żółci w wątrobie i enzymów trzustkowych oraz na na regenerację wątroby i stabilizację glikogenu. I ostatni suplement diety, Hepatobiol czyli zmielone nasiona ostropestu plamistego, ekstrakt z młodych pędów owsa. Jak sama nazwa wskazuje, pomaga przede wszystkim w oczyszczeniu i prawidłowym funkcjonowaniu wątroby. Działa też oczyszczająco na trzustkę i obniża poziom cholesterolu.

Wszystkie te produkty zawierają adaptogeny pochodzące z rosnących w czystych ekologicznie obszarach Ałtaju i Syberii roślin. Są całkowicie naturalne i działają w absolutnej zgodzie z naszym organizmem. Badania nad skutecznością substancji czynnych, zawartych w tych produktach, przeprowadzono w Syberyjskim Państwowym Uniwersytecie Medycznym w Tomsku. Aby dowiedzieć się więcej o adaptogenach, zapraszamy do poświęconego im artykułu: Jak radzić sobie z nerwicą, adaptogeny w zwiększeniu odporności

Zadbaj o swoje ciało już dziś.

Czy zauważasz u siebie niektóre z symptomów zatrucia organizmu? Jeśli tak, to jak najszybciej rozpocznij działania odtruwające, próbując jednej lub kilku wskazanych wyżej metod. Pamiętaj, że twoje zdrowie i samopoczucie zależy przede wszystkim od ciebie!

 

* źródło: Crinnion WJ. ‘Environmental Medicine: Excerpts from Articles on Current Toxicity, Solvents, Pesticides and Heavy Metals’