Jak dbać o układ krążenia? Kompleksowe rozwiązanie w trosce o zdrowie

MARIKAD – kompleksowe rozwiązanie w trosce o zdrowie układu krążenia

Bez wątpienia obecnie na polskim rynku panuje zatrzęsienie produktów rekomendowanych dla utrzymania prawidłowego krążenia. Konsumenci muszą więc bardzo rozważnie i umiejętnie dokonywać odpowiedniego  dla siebie wyboru.

Pamiętaj!  Zdrowie układu krążenia, to gwarancja prawidłowego transportu substancji odżywczych i tlenu do tkanek całego Naszego ciała.

Zdrowy układ krążenia to zdrowe serce, naczynia krwionośnie, prawidłowe ciśnienie krwi, prawidłowa formuła krwi, dotlenienie organizmu, prawidłowa temperatura ciała, zdrowie immunologiczne, ‘’jasność’’ umysłu i  dobre funkcjonowanie każdego narządu.

Co ciekawe– Sieć naczyń krwionośnych w Naszym organizmie jest tak długa, że moglibyśmy omotać nią nawet 1,5 razy kulę ziemską. Ta ‘’ludzka sieć autostrad’’ odpowiada za Nasze być albo nie być.

Jak o nią dbać i  jak wspierać układ krwionośny?

Nad tym zagadnieniem kilka lat temu skupili się naukowcy Instytutu Biolit i opracowali produkt pod nazwą MARIKAD – w trosce o utrzymanie prawidłowego krążenia.

HISTORIA PRODUKTU

Właściwości substancji aktywnych świata roślin, zwierząt mórz i oceanów od dawna budzą zainteresowanie naukowców. Wody oceanu pokrywają prawie 71% powierzchni ziemi, a kryją w sobie niemal 3000 razy więcej żywej przestrzeni niż na lądzie.  Już starożytni Grecy dla porostu włosów polecali popiół uzyskany z koników morskich, a słynny lekarz Avicenna przypisywał rekinom, węgorzom i kawiorowi ryb korzystne właściwości dla zachowania witalności i sprawności seksualnej.

Czym zainteresowali się naukowcy bloku wschodniego?

Instytut Biolit we współpracy z naukowcami Pacyficznego Instytutu Rybołóstwa i Oceanografii (TINRO) przyjrzeli się bliżej właściwościom mieszkańców świata podwodnego i stworzyli produkt na bazie m.in ekstraktu z  jeżowca jadalnego.

Dlaczego wybór padł akurat na ten gatunek? Przyjrzyjmy się mu bliżej.

JEŻOWIEC JADALNY – inteligentny afrodyzjak zamieszkujący wody oceanu.

I wodorosty–  czyli część pożywienia jeżowców, która w zależności od gatunku, siedliska i wieku posiada najwyższe wskaźniki względem składu substancji biologicznie czynnych , związków biochemicznych i pierwiastków śladowych.

Co ważne! To właśnie Jeżowce posiadają unikalną zdolność doboru tych najbardziej wartościowych egzemplarzy wodorostów, i dzięki temu ekstrakt z tych osobników bogaty jest w różnego rodzaju cenne związki odżywcze.

A co znajdziemy w ekstrakcie z jeżowca?

Kawior inaczej ekstrakt z jeżowca to źródło cennych witamin z grupy B ( w tym wit. B12,) witaminy A, D, E, C, K, łatwo przyswajalnego białka ( z dużym zestawem aminokwasów), kwasów Omega3 i Omega6, kwasów nukleinowych, karotenoidów, sialoglikolipidów,  oraz łatwo przyswajalnego jodu i żelaza.

Japończycy – jeden z najbardziej długowiecznych i zdrowych narodów na świecie, już w czasach bombardowań nuklearnych Hiroszimy i Nagasaki, dokładali ten egzotyczny składnik do swojej diety antyradiacyjnej- aby cieszyć się zdrowiem!

Bez wątpienia to właśnie ilość korzystnych antyoksydantów i związków odżywczych ukrytych w ekstrakcie z jeżowca, skłoniła naukowców Instytutu Biolit, do dodania tego właśnie składnika, w celu dopełnienia korzystnych właściwości roślin adaptogennych Ałtaju w produkcie dedykowanym dla utrzymania zdrowia naczyń krwionośnych.

KASZTANOWIEC I WINOROŚL WŁAŚCIWA – PRZYJACIELE NASZYCH ŻYŁ

I kolejne składniki zawarte w produkcie Marikad.

KASZTANOWIEC

To bez wątpienia najbardziej znana wśród osób dbających o zachowanie prawidłowego krążenia kończyn dolnych – roślina.

Surowce zielarskie otrzymywane z kasztanowca zawierają m.in. saponiny triterpenowe (w tym najważniejsza z nich- escyna); flawonoidy, sterole, związki mineralne i garbniki katechinowe.

Escyna zawarta w nasionach kasztanowca to inhibtor hialuronidazy, który w razie wystąpienia obrzęku, wspomaga prawidłowy proces wchłaniania płynu surowiczego. Ponadto escyna wspomaga prawidłowe krążenie obwodowe, ukrwienie mięśni gładkich oraz skóry; odpowiedni stan, elastyczność i odporność naczyń krwionośnych w kontakcie z czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Kasztanowiec to roślina znajdująca swoje zastosowanie w dbałości o utrzymanie prawidłowego krążenia kończyn dolnych, krążenia mózgowego, dla prawidłowej rekonwalescencji po urazach, dla dobrego stanu naczyń krwionośnych i jako źródło antyoksydantów.

W mieszance dla zdrowia naczyń krwionośnych, nie mogło by jej zabraknąć!

WINOROŚL WŁAŚCIWA

Cenne źródło antocyjanów, witamin A, C, B1, B2 oraz pektyn. W nasionach winogron znajdziemy bardzo dobrej jakości olej tłusty wykorzystywany w przemyśle spożywczym, a także procyjanidole- związki o silnych właściwościach antyoksydacyjnych (przerywające reakcje łańcuchowe).

Ekstrakt z winorośli właściwej wykazuje korzystne właściwości dla utrzymania prawidłowej ochrony ścian naczyń włosowatych i ich przepuszczalności oraz dla prawidłowego napięcia naczyń i przepływu chłonki.

Kolejna cenna roślina dla prawidłowego krążenia!

PRZYWROTNIK POSPOLITY I ARONIA dla dopełnienia całości

Bylina z rodziny Różowatych rosnąca na brzegach lasów, na łąkach i polach, a nosząca nazwę Przywrotnik Pospolity to bogactwo związków aktywnych takich jak garbiki, związki gorzkie, polisacharydy i fenolokwasy.

To właśnie dzięki obecności garbików ekstrakty przywrotnika pospolitego wykazują właściwości ściągające i znajdują swoje zastosowanie w utrzymaniu komfortu podczas menstruacji, oraz są stosowane pomocniczo dla hamowania krwawień z drobnych naczyń krwionośnych.

Przywrotnik Pospolity to utrzymanie zdrowia, komfortu żył i naczyń krwionośnych!

ARONIA

Kolejny członek rodziny Różowatych, w swoim składzie zawiera przede wszystkim antocyjany, flawonoidy, garbniki, procyjanidyny, pektyny, fenolokwasy, sole mineralne i jest wspaniałym, naturalnym źródłem witaminy C.

Antocyjany- barwniki polifenolowe nadające niebiesko- fioletową barwę owocom aronii, to cenne związki o właściwościach przeciwutleniających. Antocyjany posiadają zdolność usuwania z organizmu wolnych rodników tlenowych, dzięki czemu przyczyniają się do utrzymania prawidłowego stanu ścian naczyń włosowatych.

Owoce aronii to wspaniale dopełnienia dla zachowania prawidłowego mikrokrążenia obwodowego i utrzymania dobrego stanu naszych kapilarów !

BOGACTWO AŁTAJU

Wolnego od przemysłu terenu zbioru roślin dla produktów Instytutu Biolit.

To właśnie stamtąd pochodzą składniki roślinne zawarte w produkcie Marikad, będące wspaniałym uzupełnieniem codziennej diety dla utrzymania zdrowia układu krążenia.

‘’Uzupełnienie’’-  to kluczowe słowo ostatniego zdania, ponieważ- pamiętaj! Nawet najwyższej jakości suplement nie spełni swojej roli, jeżeli nie dodasz do niego odpowiedniej diety i stylu życia.

W trosce o układ krążenia pamiętaj aby w Twojej codziennej diecie nie zabrakło odpowiedniej ilości płynów (gł. Wody), błonnika pokarmowego, kwasów omega- 3, oraz naturalnych źródeł polifenoli (zawartych np. w owocach jagodowych).  Dieta dobra dla zdrowia układu krążenia to produkty nieprzetworzone, nie poddane smażeniu, ubogie w sól a bogate w zdrowe tłuszcze.  Świeże warzywa, owoce, tłuste ryby (odpowiedniego pochodzenia)  i produkty o niskim IG- powinny na stałe zagościć w Twoim jadłospisie.

Jak dbać o układ krążenia? RUCH!

Bo ruch to zdrowie, i nieodłączny element zdrowego układu krążenia. Umiarkowany wysiłek fizyczny taki jak np. codzienny spacer bez wątpienia przyczyni się do lepszego dotlenienia Twojego organizmu i zachowania prawidłowego ciśnienia krwi.

15 minut marszu dziennie. Podejmiesz wyzwanie?