FITOSANACJA mikrobioty –  Jak spowolnić biologiczne starzenie się organizmu?

FITOSANACJA mikrobioty –  Jak spowolnić biologiczne starzenie się organizmu?

Czy wiesz, że za kilka dekad średnia długość życia wyniesie 120 lat.

Wyobraź sobie, jak dobrze byłoby posiadać informacje i dostępne technologie, które pomogą zachować zdrowie i spowolnić biologiczne starzenie się organizmu człowieka. Nie, nie trzeba tego sobie wyobrażać. Te technologie już istnieją, podobnie jak nowa medycyna. Tysiącletnia wiedza ludzkości na temat korzyści płynących z roślin dziś jest potwierdzona badaniami naukowymi. To przecież z roślin powstawały pierwsze leki i powstają nadal!

Fitoterapia odradza się na nowo i o tym jest ten artykuł.

W dzisiejszych czasach sama natura, w imieniu mikrokosmosu, pomaga ludziom w ich transformacji. Za pomocą nowych wirusów! Wirusy mają niesamowitą właściwość wprowadzania swojego materiału genetycznego do komórki ludzkiej i modyfikowania nas na poziomie genetycznym. Dzisiaj wirusy zmieniają ludzkość!

Pojęcie starzenia organizmu.

Przypomnę definicję pojęcia “starzenie się”. Proces starzenia się determinują zmiany fizjologiczne, które zachodzą w ludzkim ciele wraz z wiekiem, i przejawiają się przede wszystkim w pogorszeniu funkcji biologicznych i zdolności do przystosowania się do stresu metabolicznego (do własnego metabolizmu). Zmniejszenie zdolności do przystosowania się ma kluczowe znaczenie dla rozpoczęcia i postępu procesu starzenia się organizmu. Rzeczywiście, niezdolność do przystosowania się wpływa dziś na płodność, zdrowie i długowieczność.

KIEDY CZŁOWIEK ZACZYNA SIĘ STARZEĆ ?

Najnowsze międzynarodowe dane naukowe dowodzą, że początek aktywacji genetycznego programu starzenia się organizmu i początek powstawania chorób związanych z wiekiem, takich jak otyłość, miażdżyca, stan przedcukrzycowy i cukrzyca typu 2, nadciśnienie, choroby układu mięśniowo-szkieletowego, zaburzenia aktywności mózgu, onkologia itp. u wielu osób mają miejsce w tym samym wieku. Na przykład nie da się znaleźć chociażby jednej 60-letniej osoby, która nie miałaby żadnej z powyższych chorób związanych z wiekiem. Jedyna różnica może być w ilości lub stopniu ich nasilenia, ale nigdy nie będzie całkowitego braku tych chorób.

Dlaczego? Ponieważ istnieje genetyczny program starzenia się organizmu.

Pytanie: w jakim dokładnie wieku jest on aktywowany?

Badania naukowe udowodniły, że przed 50 rokiem życia daje się zaobserwować jeden model i prawidłowości pracy genów, a po 50 roku życia – inny. Dlatego, jeśli naprawdę chcesz pozostać aktywnym i zdrowym człowiekiem przez długi czas, właśnie w tym wieku powinieneś już rozpocząć stosowanie technologii spowalniania procesu starzenia się organizmu.

Fitosanacja mikrobioty- przebadany klinicznie program naukowców Biolitu dla normalizacji mikrobiomu, mający szczególne znaczenie w działaniach ani-age.

Substancje roślinne wykorzystane do fitosanacji muszą mieć pewne udowodnione przez badania naukowe właściwości normalizujące skład mikrobioty zmienionej w wyniku stresów, przez leki(zwłaszcza antybiotyki) i współczesną jakość żywności. Produkcja substancji roślinnych do fitosanacji powinna odpowiada nowoczesnym kryteriom jakości i bezpieczeństwa.

Zadania fitosanacji mikrobioty ( inaczej – flory jelitowej):

– Zastosowanie roślinnych analogów kwasów żółciowych– silnych naturalnych środków antyseptycznych do oczyszczania mikrobioty z pasożytów, grzybów, firmikutów, bakteroidów, wirusów.

– Przywrócenie warunków do tworzenia normalnej mikrobioty (bifidobacterium).

– Blokowanie wpływu mikrobioty na patologiczne procesy immunologiczne: alergie, choroby autoimmunologiczne, zespół przewlekłego zapalenia, patologiczny łagodny i złośliwy wzrost komórek.

– Eliminacja zespołu nieszczelnego jelita, normalizacja tolerancji pokarmowej i zmniejszenie agresywnej odpowiedzi immunologicznej.

– Stymulacja wszystkich układów wydalniczych i oczyszczanie organizmu z egzo i endotoksyn.

W procesie fitosanacji dedykowanym każdemu w dzisiejszych czasach wykorzystujemy dwa a nawet  według ostatnich badań najefektywniej zadziałają 3  produkty Biolitu: Populin Plus, Toksidont Maj plus i Hepatobiol.

Dopiero po wykonaniu fitosanacji skuteczne będą technologie optymalizacji normalnych funkcji mikrobioty, czyli prawidłowy metabolizm, synteza enzymów i witamin dostosowana do potrzeb organizmu, normalizacja równowagi hormonalnej, regulacja odporności, normalny metabolizm kwasów żółciowych w zakresie składu i ilości, zapewnienie funkcjonowania przewodu pokarmowego, normalizacja syntezy cholesterolu i lipidów, zapewnienie funkcji detoksykacji wątroby i jelit, utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej.

FITOSANACJA MIKROBIOTY przy użyciu trzech specyficznych substancji roślinnych powinna rozwiązywać zasadnicze problemy. Używamy substancji roślinnych jako naturalnych analogów kwasów żółciowych z funkcją silnych naturalnych środków antyseptycznych do oczyszczania – sanowania mikroflory od pasożytów, grzybów, firmikutów, bakterioidów i wirusów, z zachowaniem środowiska do rozwoju pożytecznego mikrobiomu. W schemacie fitosanacji jest to prezentowane przez zastosowanie skoncentrowanej postaci wodnego, gęstego ekstraktu z kory topoli pod nazwą Populin plus, wyprodukowanego według specjalnej opatentowanej

technologii przez znany w Europe wschodniej – Instytut Biolit z Tomska, założoną i kierowaną przez profesora Państwowej Akademii Nauk Przyrodniczych, doktora nauk chemicznych Walentinę Nikołajewną Burkową. Ponadto, według specjalnej unikalnej opatentowanej przez Biolit technologii, która nie ma analogów na świecie, wytwarzane są wszystkie inne składniki dla zastosowania tej  metody FITOSANACJI MIKROBIOTY.

        Unikalna autorska technologia stosowania skoncentrowanych form wodnych ekstraktów roślinnych lub ich wariantów z liofilizacją i kapsułkowaniem zapewnia maksymalną biodostępność substancji roślinnych dla mikroflory jelitowej i asocjacji drobnoustrojów, co w naturalny sposób wielokrotnie zwiększa skuteczność właściwości terapeutycznych stosowanych produktów. Zastosowanie skoncentrowanej formy gęstej wyciągu z korzenia łopianu majowego  pod nazwą Toksidont maj plus rozwiązuje następujące kluczowe problemy: przywracane są warunki do tworzenia normalnej mikroflory (bifidobakterii i pałeczek kwasu mlekowego). Mechanizm działania opiera się o skuteczne usuwanie egzo i endotoksyn począwszy od usuwania ich z komórek, przestrzeni międzykomórkowej, układu limfatycznego, oraz wszystkich znanych systemów detoksykacji organizmu. Ekstrakt wodny z korzenia łopianu majowego o nazwie Toksidont maj plus z surowca Biolitu jest w stanie wyeliminować „syndrom porowatego jelita” poprzez normalizację procesów tolerancji pokarmowej i zmniejszenie agresywnej odpowiedzi immunologicznej. Pod wpływem ekstraktu z korzenia łopianu majowego następuje blokowanie wpływu oportunistycznej mikroflory na rozwój patologicznych procesów immunologicznych, takich jak alergie, choroby autoimmunologiczne, zespół przewlekłego zapalenia, patologiczny wzrost komórek niezłośliwych i nowotworowych.

Dla normalizacji wszystkich  funkcji wątroby skuteczny będzie ekstrakt z mleczka owsa pierwszej dojrzałości i zmielone nasiona ostropestu z łuską, zawarte w produkcie pod nazwą Hepatobiol. Związki czynne z tych roślin adaptogennych Ałtaju wpływają korzystnie na likwidację objawów hepatozy i cholestazy w organizmie, normalizują syntezę i skład jakościowy kwasów żółciowych, normalizują hormonalną i regulacyjną funkcję mikrobioty, normalizują SHBG (globulinę wiążącą hormony płciowe) i metabolizm wszystkich hormonów steroidowych w wątrobie. Badania naukowe i kliniczne dowiodły optymalizujące działanie związków czynnych z roślin adaptogennych Biolit, zawartych w preparacie Hepatobiol na kluczowe mechanizmy zdrowego funkcjonowania komórek i mitochondriów.

Zastosowanie akurat tych wymienionych substancji ziołowych w schemacie FITOSANACJA MIKROBIOTY wynika z oryginalnej technologii wytwarzania ekstraktów przy zachowaniu maksymalnej aktywności terapeutycznej składników naturalnych na jednostkę objętości produktu. Z drugiej strony, absolutnie każdy mechanizm działania zastosowanych substancji ziołowych jest potwierdzony badaniami  klinicznymi, prowadzonymi zgodnie z międzynarodowymi wymogami medycyny opartej na dowodach.

Głównym celem FITOSANACJI MIKROBIOTY będzie wysokiej jakości praca mitochondriów z produktywnym wytworzeniem energii witalnej.

Ten schemat może być również początkowym schematem zintegrowanych terapii w celu przywrócenia prawidłowego składu i funkcji mikroflory, jeśli istnieją choroby, które są przyczynowo związane z ich występowaniem z problemami z mikroflorą lub z niewystarczającą odpowiedzią immunologiczną, które są kontrolowane przez mikroflorę. Należą do nich wszystkie choroby skóry, a także choroby przebiegające z reakcjami alergicznymi, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe procesy zapalne, łagodne i złośliwe procesy nowotworowe.

Z punktu widzenia farmakologii klinicznej pierwotną odpowiedź leczniczą organizmu uzyskujemy przy stosowaniu substancji ziołowych przez okres co najmniej jednego miesiąca, a efekt terapeutyczny występuje przy stosowaniu schematów fitoterapii przez co najmniej trzy miesiące.

Gwarantowanymi, natychmiastowymi rezultatami zastosowania autorskiego schematu FITOSANACJA MIKROBIOTY będzie poprawa ogólnego samopoczucia, poczucie jasności świadomości w postrzeganiu świata, zmniejszenie obrzęków i utrata masy ciała, poprawa jakości skóry i wyglądu. Ważnym namacalnym efektem jest znaczny wzrost energii witalnej. Opóźnione gwarantowane rezultaty, to stworzenie warunków do pełnowartościowego przyswajania składników odżywczych wysokiej jakości, normalizacja odpowiedzi immunologicznej oraz poprawa samopoczucia psychicznego i ogólnego.

Należy osobno zauważyć, że dopiero po przeprowadzeniu programu FITOSANACJI MIKROBIOTY technologie optymalizacji normalnych funkcji mikroflory będą najskuteczniejsze.

Biorąc pod uwagę dane dotyczące roli mikroflory w regulacji naszego zdrowia, po autorskim schemacie fitosanowania mikroflory odnotowuje się; normalizację gospodarki hormonalnej, prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, zdrowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego, prawidłowy metabolizm kwasów żółciowych zarówno w ich składzie jak i ilości, normalizację wskaźników syntezy cholesterolu i spektrum lipidów, zapewnienie wysokiej jakości funkcji detoksykacji wątroby i jelit, odpowiednie utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej.

Na podstawie książki „ Odrodzenie fitoterapii” prof. Larysy Stiepanownej Sotnikovej.

Tłumaczyła mgr Halina Jurkowska