ŁOPIAN DLA ZDROWIA KOBIECYCH PIERSI.

ŁOPIAN DLA ZDROWIA KOBIECYCH PIERSI.

Statystyki pokazują, że co druga kobieta w Polsce  ma do czynienia z mastopatią, do niedawna dotyczyła kobiet pomiędzy 35 -55 rokiem życia , dziś ten problem zaczyna dotyczyć również kobiet wiekowo młodszych.

Mastopatia (zmiany  zwyrodnieniowe w piersiach o charakterze  guzków  włóknisto-torbielowatych) to choroba gruczołów sutkowych spowodowana brakiem równowagi hormonalnej, objawiająca się patologicznym rozrostem ich tkanek. Czynnikami predysponującymi do rozwoju choroby są dziedziczność, choroby tarczycy, wątroby, procesy zapalne w narządach układu rozrodczego, ciągły stres. Najbardziej charakterystycznymi objawami mastopatii są:

  • obrzęk i ból gruczołów sutkowych przed miesiączką;
  • niewielkie powiększenie gruczołu i bolesność;
  • wydzielina z sutków (najczęściej szaro-zielona);
  • wykrywanie małych guzków w badaniu palpacyjnym.

Istnieją dwie formy mastopatii: guzkowa i rozlana. Zmiana w tej chorobie może być zarówno jednostronna, jak i obustronna.

Pomimo tego, że choroba ta ma łagodny charakter, bez odpowiedniego leczenia i obserwacji mammologa może prowadzić do rozwoju raka piersi. Ze względu na duże znaczenie stosowania w medycynie preparatów opartych na leczniczych właściwościach roślin, specjaliści Instytutu Biolit z Syberii opracowali narzędzie oparte na łopianie do zapobiegania i stosowania w zintegrowanej terapii  mastopatii.  Łopian, uważany przez wielu za bezużyteczny chwast,  a jednak ta niepozorna roślina jest w rzeczywistości bardzo użyteczna. Sok z korzenia łopianu stosuje się w zintegrowanej terapii procesów nowotworowych dotyczących   żeńskiego  układu rozrodczego, a liść łopianu stosuje się miejscowo w zintegrowanej terapii różnych dysfunkcji obejmujących kobiece  piersi. W efekcie naukowcy Biolitu stworzyli na bazie łopianu skuteczny i łatwy w użyciu żel Mamavit.

Skuteczność  Mamavit żel   została  potwierdzona klinicznie na Wydziale Położnictwa i Ginekologii Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego, w dziale badań laboratoryjnych i diagnostycznych klinik uniwersyteckich, CPC „DEKLEOR”, przychodni przedporodowej szpitala im. Semashko, Regionalne Centrum Planowania Rodziny, Centrum Medycyny Korporacyjnej LLC „SibMedCentre” w mieście Tomsk. Dla  osiągnięcia maksymalnego efektu Mamavit  żel zastosowano razem z ekstraktem z korzenia łopianu w postaci suplementu diety Toksidont maj. W badaniu wzięło udział 120 pacjentek z rozlanym przerostem gruczołów sutkowych. Na początku i na końcu badania wszystkie pacjentki zostały poddane kompleksowemu badaniu: USG narządów miednicy, ogólne badanie kliniczne i ginekologiczne, badanie tła hormonalnego i stanu immunologicznego, badanie psychologiczne nasilenia depresji i lęku zaburzenia i napięcie emocjonalne. Przeprowadzono również badanie aktywności bioelektrycznej mózgu (elektroencefalografia) oraz autonomicznego układu nerwowego.

Wszystkie pacjentki zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa otrzymywała jedynie standardową terapię gestagenami (leki o właściwościach żeńskiego hormonu płciowego – progesteronu). Druga grupa została dodatkowo przypisana do standardowej zintegrowanej terapii biologicznie czynnym dodatkiem diety wodnym ekstraktem korzenia łopianu pod nazwą Toksidont maj oraz żelem MAMAVIT. Żel nakładano na skórę gruczołów sutkowych 2 razy dziennie przez 3 miesiące. Pod koniec badania pacjentki z grupy drugiej, w porównaniu z grupą kontrolną, wykazywały:

– obniżenie poziomu czynników stymulujących procesy niekontrolowanego podziału komórek;

– statystycznie istotne trendy normalizacji poziomu hormonów układu przysadkowo-nadnerczowego i tarczycy, tendencja do wzrostu specyficznego białka wytwarzanego przez wątrobę i aktywnie uczestniczącego w metabolizmie żeńskich hormonów płciowych;

– normalizację wskaźników stanu odpornościowego odpowiedzialnych za funkcje przeciwzapalne i immunoregulacyjne.

Szeroki zakres zastosowań Mamavit żel  jest wskazany do zapobiegania i stosowania w kompleksowej terapii chorób dyshormonalnych gruczołów sutkowych (mastopatia), torbieli gruczołów sutkowych i w prewencji, zapobiegania wzrostowi nowotworów. Lekarze zalecają stosowanie go w przypadku zespołu napięcia przedmiesiączkowego z objawem mastodynii (ból piersi w przeddzień menstruacji). Pozytywne efekty uzyskano stosując  Mamavit  żel do utrzymania kształtu piersi po ciąży i okresie karmienia piersią. Żel pomaga kobietom zachować młodość i zdrowie gruczołów sutkowych przez długie lata. Odpowiednia dawka antyoksydantów z przyrody chroni skórę piersi przed nadmiernym , niepożądanym , destrukcyjnym działaniem promieni słonecznych.

Odpowiednio dobrane składniki ekstraktów  z roślin adaptogennych Ałtaju w formule ochronnej dla związków aktywnych roślin a wśród nich:  ekstrakty z; korzenia łopianu i nagietka, olejek herbaciany, olejek cytrynowy, olejek neroli, olejek jodły syberyjskiej, wykazują działanie wspomagające zdrowie piersi kobiecych. Sposób użycia jest bardzo prosty,  jak w zwyczajowej pielęgnacji  i higienie ciała: dwa razy dziennie niewielką ilość żelu nanosić okrężnymi ruchami, zgodnie z kierunkiem przepływu limfy, na czystą skórę piersi (zwłaszcza w okolicy gruczołów mlecznych). Stosować przez okres min. 3 miesięcy lub dłużej. Najlepsze efekty uzyskuje się wraz ze stosowanie suplementu diety Toksidont maj plus i Nasiona łopianu albo całego zestawu dla zdrowia hormonalnego kobiet pod nazwą Mamavit Komplex.